Wednesday, October 28, 2020

Udhëtimet për biznes

Duhen lexuar

Behu pjese dhe ti ! Studimi me i madh Global i Talenteve per vitin 2020

Pas studimit të kryer me sukses gjatë vitit 2018, ku morën pjesë 366,000 njerëz nga 197 shtete, duapune.com në bashkëpunim me partnerët...

3 pyetje per te kuptuar nese puna i sjell kuptim jetes tende

Steve Johnson, Sipërmarrës, President dhe Bashkëdrejtues në Berkshire Grey Kuptimi për punën është i rëndësishëm. Për bizneset, është një...

Western Balkans Digital Summit Tirana 2020

Për shkak të pandemisë COVID-19, Samiti i 3-të Digjital do të organizohet në Platformën Hibride me sesione virtuale të mbajtura gjatë 26-28...

Horoskopi : Top 10 Profesionet e Akrepit

Brilante dhe punetore, Akrepi eshte shenja me intensive nga te gjitha shenjat e zodiakut. Ata preferojne nje mjedis pune te qete, jo...

businessman at the airport

Udhëtimet për biznes konsiderohen shumë përfituese. Por në ditët e sotme shpesh ato shihen si pengesa të rutinës së përditshme në punë apo edhe të aktivitetit personal jashtë punës. Më poshtë janë tri këshilla që ju mund të ndiqni për të pakësuar ndikimin e udhëtimeve në ativitetin tuaj:

1. Flini në avion. Po, kjo është pak e vështirë, por përpiquni të flini kur  jeni duke fluturuar, me qëllim që të merrni energji dhe të zvendësoni atë pjesë që keni humbur.
2. Shmangni internetin wireless. Përfitoni nga rasti i të qenit të pakapshëm për ato pak orë që jeni në avion. Përdorni kohën tuaj në aeroplan apo në makinë për të menduar apo shkruar, ato projekte që janë të pamundura të realizohen kur jeni duke u ndërprerë gjatë gjithë kohës në zyrë.
3. Shmangni sendet e panevojshme. Kur niseni për një udhëtim biznesi do të ishte më mirë për ju të merrni sa më pak bagazhe apo sende jo shumë të nevojëshme. Kështu mund të shmangni edhe pesha dhe rëndesa për trupin tuaj, pasi sa më të lehtë të jeni aq më të freskët do të ndjeheni.

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Behu pjese dhe ti ! Studimi me i madh Global i Talenteve per vitin 2020

Pas studimit të kryer me sukses gjatë vitit 2018, ku morën pjesë 366,000 njerëz nga 197 shtete, duapune.com në bashkëpunim me partnerët...

3 pyetje per te kuptuar nese puna i sjell kuptim jetes tende

Steve Johnson, Sipërmarrës, President dhe Bashkëdrejtues në Berkshire Grey Kuptimi për punën është i rëndësishëm. Për bizneset, është një...

Western Balkans Digital Summit Tirana 2020

Për shkak të pandemisë COVID-19, Samiti i 3-të Digjital do të organizohet në Platformën Hibride me sesione virtuale të mbajtura gjatë 26-28...

Horoskopi : Top 10 Profesionet e Akrepit

Brilante dhe punetore, Akrepi eshte shenja me intensive nga te gjitha shenjat e zodiakut. Ata preferojne nje mjedis pune te qete, jo...

Pse duhet te ndryshoj pune / karriere ?

A ndiheni sikur keni ngecur ne punen ku jeni aktualisht? A keni menduar per nje pune te re, ndryshim karriere apo te...