Thursday, February 25, 2021
- Advertisement -

TAG

shendeti ne pune

“Gunes” ka vendosur që të hënave të pushojë. Po ju do t’ia sugjeroni shefit?

Sindroma e së hënës tashmë njihet dhe përjetohet nga të gjithë. Sindroma e të hënës i referohet lodhjes, marramendjes, ngushtimit të gjoksit, distensionit të...

10 këshilla për të reduktuar nivelin e stresit:

1.   Mbani një qëndrim pozitiv. 2.   Pranoni faktin që ka ngjarje të cilat nuk mund t'i kontrollosh. 3.   Tregohuni të hapur në vend...

Lajme te mira per piresit e kafes

Harward Business Review June 2009  www.hbr.org Sipas shkolles Mjekesore te Harvard, makina e berjes se kafes ne zyre sherben si nje vend per permirsimin e...

Pse shëndeti i mirë është shumë i rëndësishëm në punë?

Shëndeti i mirë konsiderohet si një ndër gjërat më të rëndësishmë për të gjithë ne. Një lidhje e fortë është parë gjithashtu mes shëndetit...

3 Minuta ushtrime në zyrë për lehtësimin e dhimbjes së trupit në punë

Të rrini ulur në një tavolinë gjithë ditën mund të ketë pasoja në shpinë, qafë dhe supe. Për fat të mirë, ka disa ushtrime...

Pushimi i drekës

Fakti që orët e profesionistëve janë bërë më të ngarkuara jo thjesht ka reduktuar orarët e drekës së punonjësve (ose i ka hequr fare),...

Arma juaj sekrete në karrierë

Doni që të siguroni vendin e punës? Me sa duket, e vetmja gjë që duhet për këtë janë: 1) Kafe dhe 2) Drithëra Vërtet. Kërkime të ndryshme...

Si mund të ndikojë mëngjesi në ditën tuaj të punës

Të gjithë i dimë rreziqet e mungesës së ngrënies së mëngjesit, luhatjet e humorit, dhimbjet e stomaku, rëniet në peshë. Ata që nuk hanë...

Latest news

Pune online nga shtepia.

Ne keto kohe te veshtira, kur pandemia po tregon piken me te larte te kurbes se saj, eshte e rendesishme te ruajme...

Kur do te perfundoje pandemia? OBSH deklaron.

Drejtori rajonal i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për Europën, Hans Kluge theksoi se shpërthimi i koronavirusit (COVID -19) do të përfundojë...

113 pozicione te lira pune nga 10 kompani

Cilat jane 10 kompanite qe ofrojne 113 vende te lira pune ne vend? Per t’u njohur me keto mundesi dhe detajet e...

Punet e dites, 22 shkurt – duapune.com

Ju njohim me mundesite e reja te punes, te publikuara sot ne duapune.com Specialist IT CONSTRUCTION ENERGY PARTS...

10 gjera qe shefat mund te bejne dhe te frikesojne punonjesit

Shumë vite më parë kam intervistuar një kandidat në pozicionin e menaxherit. Ai ishte kompetent, i angazhuar dhe tregoi aftësi lidershipi, të...
- Advertisement -