Wednesday, November 25, 2020
- Advertisement -

TAG

Kuriozitete

Si të evitoni stresin në punë gjatë verës?!

"Keep Calm, It’s just Summer!" Kur jashtë është nxehtë dhe pothuajse të gjithë janë me pushime është e lehtë të biesh në depression ulur nën...

U diplomove? Ja çfarë të bësh këtë verë!

Disa para shtesë në xhepin tuaj, nuk do ishin keq gjatë kësaj vere. Të kesh një punë sezonale verore është një mënyrë shumë e...

11 Punët më të çmendura në botë

Kujtdo prej nesh në fëmijëri i ka ndodhur të paktën një herë të vetme t’i bëhet pyetja “Çfarë dëshiron të bëhesh kur të rritesh?” Shpesh...

Rrogat mesatare të vendeve anëtare të Bashkimit Europian 2014- 2017

                                Krahasuar me vitet 2014 rroga mesatare është rritur përafërsisht me 2.02% përgjatë 3 viteve të fundit. Rroga mesatare...

10 punët më të kërkuara për vitin 2018

            1.Këshillues Personal Financiar Jeni i dhënë pas matematikës, dhe ju duken tërheqëse inputet dhe outputet e investimeve personale?  Nëse...

Ja cilat do të jenë 10 qytetet më të pasura në 2018

                                               ...

Zakonet e përditshme të sipërmarrësve më të suksesshëm

  "Ne jemi ajo që bëjmë vazhdimisht," tha Aristoteli (ose, më saktë, historiani Will Durant). "Përsosmëria, atëherë, nuk është një akt, por një zakon." Pra,...

5 arsyet përse atletët janë punonjës më të mirë…..

Për të trajtuar këtë , kemi marrë rastin e Kihn DeMaree, drejtore e talentit në Axiom Zen, një studio sipërmarrje në Vancouver. DeMaree ka...

Latest news

Diaspora Flet 2020 permbyllet me paraqitjen surprize te Rita Ores

Një program i ngjeshur prej 25 orësh me sesione debatuese, fjalime inspiruese, biseda të përqëndruara, panair virtual, hapësirë rrjetëzimi dhe interaktivitet mes...

“Besnikeria ka vdekur” Si i trajton biznesi punonjesit sot?

Cilën duhet të zgjedhë kompania? Kjo pyetje është ndër të shumtat që bëhet kur vjen puna tek të qenurit...

Google sulmohet nga 165 kompani dhe shoqata. Pjese e tyre dhe duapune.com

duapune.com se fundmi i eshte bashkuar fushates anti Google, ku nje grup prej 165 kompanish dhe institucionesh te industrise u kane bere...

Horoskopi – Shigjetari: Top 10 Profesionet

Top 10 Profesionet që i përshtaten Shigjetarit Shenja e udhëtarit, Shigjetari optimist, pëlqen adventurat po aq sa njohuria dhe...

Puno nga ku te duash. Lamtumire orarit zyrtar te punes!

Puna nga shtëpia gjatë pandemisë ka lejuar që shumë prej nesh të lirohen nga vërtitjet e përditshme dhe ecejaket shtëpi-punë-shtëpi. Tani duket...
- Advertisement -