Sunday, January 17, 2021

Stresi

Duhen lexuar

Punet e reja SOT

Njihuni me mundesite e reja te punes, te publikuara sot ne duapune.com, duke klikuar ne vijim: >> Punët e...

“Po na iken truri”

Çfarë po ndodh?! Gati të gjithë studentët duan të ikin jashtë. Emigracioni plagë edhe për të ardhmen nëse nuk...

Diplomuar ne gjuhe te huaja? Ka pune per ju.

Çfarë mund të bësh me një diplomë gjuhe? Opsionet e karrierës. A keni një diplomë në gjuhë të huaj?...

Vende te lira pune sot

Nese nuk keni patur mundesine te njiheni me vendet e lira te punes te publikuara sot ne duapune.com, ju ndihmojme me kete...

candidate 29998Ne të gjithë vuajmë nga stresi në një pikë të jetës tonë. Është diçka vjen dhe ikën në kohë të vështira ose mund të vuajmë prej tij në pjesën më të madhe të kohës. Nëse ju jeni një prej njerëzve të cilët nuk dëshirojnë të çohen dhe të shkojnë në punë, nuk e pëlqeni punën tuaj apo nuk duroni shefin tuaj atëhere kjo do të thotë se po vuani nga vendi i punës dhe nga stresi gjithashtu. Por mos u shqetësoni se ka shumë mënyra për t`ju ndihmuar të reduktoni stresin apo ta eleminoni fare atë. Gjëja e parë që duhet të bëni është të dini nëse vuani nga stresi apo jo. Këtu janë disa mënyra për ta ditur nëse jeni:

1.I shqetësuar, nervoz, i zemëruar
2. I dëshpëruar
3. Muskuj të tensionuar
4. Probleme me stomakun
5. Të lodhur
6. Përdorini tepër alkol
7.Gjum i parehatshëm
8. Largim nga shoqëria
9. Emocional

Ushtrimet!
Ndoshta është gjëja e fundit që doni të bëni pas një dite të gjatë dhe stresuese por ushtrimet janë vërtet një eleminues stresi. Edhe nëse dilni për 10 minuta shëtitje, shkoni në palestër ose bashkoheni me një skuadër sportive. Shumë shpejt gjaku do të fillojë t`ju pulsojë dhe do të diheni më mirë.

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Punet e reja SOT

Njihuni me mundesite e reja te punes, te publikuara sot ne duapune.com, duke klikuar ne vijim: >> Punët e...

“Po na iken truri”

Çfarë po ndodh?! Gati të gjithë studentët duan të ikin jashtë. Emigracioni plagë edhe për të ardhmen nëse nuk...

Diplomuar ne gjuhe te huaja? Ka pune per ju.

Çfarë mund të bësh me një diplomë gjuhe? Opsionet e karrierës. A keni një diplomë në gjuhë të huaj?...

Vende te lira pune sot

Nese nuk keni patur mundesine te njiheni me vendet e lira te punes te publikuara sot ne duapune.com, ju ndihmojme me kete...

Pune ne Digital Marketing dhe aftesite e kerkuara

Content & Marketing Professionals Nese po kerkon te rritesh ne karriere ne sektorin e marketingut dhe sidomos marketingut digital,...