Monday, April 12, 2021

Si t’i mbijetoni mesjavës

Duhen lexuar

5 arsye përse eventet virtuale me qëllim edukimin janë rruga drejt së ardhmes

Rritni nivelin e studentëve të rekrutuar me profesionistë të përshtatur të teknologjisë dhe edukimit. Advent Group është krenar që...

EBA – “Employer Branding Academy” Albania

Employer Branding Academy Albania Akademia e Imazhit të Punëdhësit për herë të parë mundësohet edhe në Shqipëri nëpërmjet partneritetit mes duapune.com dhe Universum. Trajnimi online nis...

Binde drejtuesin per “Employer Branding Academy”

Nis partneriteti mes duapune.com dhe Universum, udhëheqësi global për brendin e punëdhënësve. Sigurisht që mund të keni dëgjuar për...

Kompanite qe po rekrutojne gjate muajit Prill

Pranvera simbolizon kohën e ripërtëritjes ose fillimeve të reja dhe ju mund të ndiheni të frymëzuar për të bërë një ndryshim në...

imagesTë Mërkurat janë ditët më të këqia të javës. Kanë kaluar pak ditë qëkur ka kaluar fundjava juaj dhe ndikimet e të Dielës qetësuese. Të mërkurën, ju i jeni kthyer rutinës së kësaj bote dhe mendja juaj është diku tjetër ndërsa ju filloni të mendoni me veten tuaj se përse po punoni këtu.

Arsyet përse e Mërkura nuk është e këndshme…

  • Ju nuk jeni i relaksuar nga fundjava e kaluar dhe fundjava tjetër akoma nuk ka ardhur.
  • Ju i keni bërë dy ditë pune, kështu që entuziazmi i së Hënës pa dyshim që ka ikur.
  • Planet e fundjavës janë shumë larg dhe ju frustroheni kur i mendoni ato.

Si të mbijetoni nga e Mërkura
1.      Bëni plane për kohën pas punës- Kjo do t’ju ndihmojë ta kaloni më shpejt ditën.
2.      Mendoni për veten në kohën e drekës- Kjo gjë do ta bëjë mëngjesin të kalojë më shpejt.
3.      Hani një mëngjes shëndetshëm dhe të pasur- Kjo do t’ju sjelli në formë do t’ju japi energjinë që keni nevojë për të pasur një buzëqeshje në fytyrën tuaj.
4.      Vishuni mirë që të ndiheni mirë (për veten tuaj)- Jeni i lodhur nga i njëjti stil veshjeje? Vishuni mirë, dhe vishni atë që ju bën të ndiheni mirë me veten tuaj, askush nuk dëshiron t’ju shikojë me të njëjtën veshje edhe të shtunën në mbrëmje. Sigurohuni të shmangni veshje tepër të zbuluara.
5.      Merrni me vete ushqimin tuaj të preferuar- Kur jeni paksa i ngopur ose dikush ju mërzit, hani diçka dhe mos i kushtoni rëndësi asaj që ka ndodhur.

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

5 arsye përse eventet virtuale me qëllim edukimin janë rruga drejt së ardhmes

Rritni nivelin e studentëve të rekrutuar me profesionistë të përshtatur të teknologjisë dhe edukimit. Advent Group është krenar që...

EBA – “Employer Branding Academy” Albania

Employer Branding Academy Albania Akademia e Imazhit të Punëdhësit për herë të parë mundësohet edhe në Shqipëri nëpërmjet partneritetit mes duapune.com dhe Universum. Trajnimi online nis...

Binde drejtuesin per “Employer Branding Academy”

Nis partneriteti mes duapune.com dhe Universum, udhëheqësi global për brendin e punëdhënësve. Sigurisht që mund të keni dëgjuar për...

Kompanite qe po rekrutojne gjate muajit Prill

Pranvera simbolizon kohën e ripërtëritjes ose fillimeve të reja dhe ju mund të ndiheni të frymëzuar për të bërë një ndryshim në...

Këshilla për profilin tuaj në LinkedIn

Cilat janë mjetet më të rëndësishme për një punëkërkues? Ju ndoshta keni thënë rezyme dhe rrjetin tuaj. Por, çfarë ndodh me platformën...