Wednesday, November 25, 2020

Si të bëheni lider idesh?

Duhen lexuar

Diaspora Flet 2020 permbyllet me paraqitjen surprize te Rita Ores

Një program i ngjeshur prej 25 orësh me sesione debatuese, fjalime inspiruese, biseda të përqëndruara, panair virtual, hapësirë rrjetëzimi dhe interaktivitet mes...

“Besnikeria ka vdekur” Si i trajton biznesi punonjesit sot?

Cilën duhet të zgjedhë kompania? Kjo pyetje është ndër të shumtat që bëhet kur vjen puna tek të qenurit...

Google sulmohet nga 165 kompani dhe shoqata. Pjese e tyre dhe duapune.com

duapune.com se fundmi i eshte bashkuar fushates anti Google, ku nje grup prej 165 kompanish dhe institucionesh te industrise u kane bere...

Horoskopi – Shigjetari: Top 10 Profesionet

Top 10 Profesionet që i përshtaten Shigjetarit Shenja e udhëtarit, Shigjetari optimist, pëlqen adventurat po aq sa njohuria dhe...

liderNë kohët e sotme gjithkush ka parimet dhe idetë e veta personale. Nëse ju dëshironi të ecni përpara duhet të jeni më shumë se “person që kupton ç’është biznesi”. Identifikoni veten si dikush me një të ardhme të vërtetë unike brenda dhe jashtë kompanisë. Më poshtë janë tri mënyra për tu bërë të tillë:

1. Krijoni prezencën tuaj online. Interneti është vendi më i përkryer, ku mund të filloni të tregoni njohuritë tuaja. Postoni dhe komentoni në blog, si dhe shpërndani komentet duke krijuar një rrjet online.
2. Fitoni çmime. Identifikoni çmimet dhe vlerësimet që kanë rëndësi në industrinë ku ju veproni dhe mos hezitoni të merrni pjesë duke u vetëpropozuar, ose të bindni kolegët t’ju propozojnë në ndonjë kompeticion.
3. Tregoni dëshmitë. Kompania jo gjithmonë është në kontrollin tuaj, kështu që nëse keni një diplomë nga një shkollë e lartë shumë e dëgjuar  apo dëshmi nga njerëz të rëndësishëm, shfaqini ato dukshëm tek të tjerët. Kredibiliteti i vërtetuar me dokument është gjithmonë i vlefshëm.

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Diaspora Flet 2020 permbyllet me paraqitjen surprize te Rita Ores

Një program i ngjeshur prej 25 orësh me sesione debatuese, fjalime inspiruese, biseda të përqëndruara, panair virtual, hapësirë rrjetëzimi dhe interaktivitet mes...

“Besnikeria ka vdekur” Si i trajton biznesi punonjesit sot?

Cilën duhet të zgjedhë kompania? Kjo pyetje është ndër të shumtat që bëhet kur vjen puna tek të qenurit...

Google sulmohet nga 165 kompani dhe shoqata. Pjese e tyre dhe duapune.com

duapune.com se fundmi i eshte bashkuar fushates anti Google, ku nje grup prej 165 kompanish dhe institucionesh te industrise u kane bere...

Horoskopi – Shigjetari: Top 10 Profesionet

Top 10 Profesionet që i përshtaten Shigjetarit Shenja e udhëtarit, Shigjetari optimist, pëlqen adventurat po aq sa njohuria dhe...

Puno nga ku te duash. Lamtumire orarit zyrtar te punes!

Puna nga shtëpia gjatë pandemisë ka lejuar që shumë prej nesh të lirohen nga vërtitjet e përditshme dhe ecejaket shtëpi-punë-shtëpi. Tani duket...