Tuesday, October 27, 2020

“Shefi kërkues”

Duhen lexuar

Western Balkans Digital Summit Tirana 2020

Për shkak të pandemisë COVID-19, Samiti i 3-të Digjital do të organizohet në Platformën Hibride me sesione virtuale të mbajtura gjatë 26-28...

Horoskopi : Top 10 Profesionet e Akrepit

Brilante dhe punetore, Akrepi eshte shenja me intensive nga te gjitha shenjat e zodiakut. Ata preferojne nje mjedis pune te qete, jo...

Pse duhet te ndryshoj pune / karriere ?

A ndiheni sikur keni ngecur ne punen ku jeni aktualisht? A keni menduar per nje pune te re, ndryshim karriere apo te...

Pse ju pushuan nga puna ? – Intervista pune 14

Nje nga pyetjet me te sikletshme qe mund te bejne rekrutuesit gjate nje interviste eshte pikerisht kjo: Pse u...

BossPër 30 vjet me rradhë  Edi kishte vajtur në punë në 9 fiks. Ai nuk ishte munguar asnjë ditë dhe nuk ishte kurrë me vonesë.
Një ditë të caktuar ora 9 kishte vajtur dhe Edi ende nuk kishte mbërritur në punë, Kjo shkaktoi një ndjesi të çuditshme tek të gjithë.  I gjithë personeli kishte pushuar së punuari, dhe vetë shefi shikonte orën dhe pëshpëriste  në korridor.
Më në fund Edi u shfaq në orën 10, me rroba me pluhur dhe të shqyera, fytyrën e gërvishtur dhe të shtypur, me syzet e shtrembëruara. Ai çalonte me dhembje dhe të gjithë sytë ishin mbi të. Ai gulçonte -“U pengova dhe u rrokullisa poshtë autobuzit. Gati sa nuk vdiqa”
Dhe shefi iu përgjigj- “Dhe për tu rrokullisur poshtë autobuzit tu desh dy orë?”

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Western Balkans Digital Summit Tirana 2020

Për shkak të pandemisë COVID-19, Samiti i 3-të Digjital do të organizohet në Platformën Hibride me sesione virtuale të mbajtura gjatë 26-28...

Horoskopi : Top 10 Profesionet e Akrepit

Brilante dhe punetore, Akrepi eshte shenja me intensive nga te gjitha shenjat e zodiakut. Ata preferojne nje mjedis pune te qete, jo...

Pse duhet te ndryshoj pune / karriere ?

A ndiheni sikur keni ngecur ne punen ku jeni aktualisht? A keni menduar per nje pune te re, ndryshim karriere apo te...

Pse ju pushuan nga puna ? – Intervista pune 14

Nje nga pyetjet me te sikletshme qe mund te bejne rekrutuesit gjate nje interviste eshte pikerisht kjo: Pse u...

Student ne Finance -Banke ? Burse e plote, praktike pune e paguar dhe kontrate 3 vjeçare pune ne BKT

UNYT sjell bursë të plotë, praktikë pune të paguar dhe kontratë 3 vjeçare pune në BKT, për studentët e degës Financë-Bankë.