Sunday, January 17, 2021

Pyetja nje milion dollareshe qe po mundon millennials: Per çfare punoni?

Duhen lexuar

Punet e reja SOT

Njihuni me mundesite e reja te punes, te publikuara sot ne duapune.com, duke klikuar ne vijim: >> Punët e...

“Po na iken truri”

Çfarë po ndodh?! Gati të gjithë studentët duan të ikin jashtë. Emigracioni plagë edhe për të ardhmen nëse nuk...

Diplomuar ne gjuhe te huaja? Ka pune per ju.

Çfarë mund të bësh me një diplomë gjuhe? Opsionet e karrierës. A keni një diplomë në gjuhë të huaj?...

Vende te lira pune sot

Nese nuk keni patur mundesine te njiheni me vendet e lira te punes te publikuara sot ne duapune.com, ju ndihmojme me kete...

Nuk ka rëndësi nëse po filloni tani karrierën tuaj apo tashmë keni një përvojë të gjatë; nëse jeni në një pozicion drejtues ose një fillestar, ose në cilën industri jeni duke punuar: të gjithë ndajmë të njëjtën nevojë për të gjetur motiv në gjithçka që bëjmë. Gjatë intervistimit të kandidatëve të mundshëm për ndonjë pozicion, një nga pyetjet e preferuara ishte cila është arsyeja e tyre kryesore për tu zgjuar dhe për të shkuar në punë çdo ditë. Përgjigjet ishin të ndryshme: disa e lidhnin me rëndësinë e parave dhe disa që u pëlqen të ndihmojnë të tjerët, por përgjigjja më e shpeshtë ishte se ata donin t’i jepnin qëllim jetës së tyre përmes punës. Është një nga cilësitë thelbësore njerëzore për të gjetur vendosmërinë në gjërat që bëjmë.

Por si mund ta krijojmë motivin në punë? Dhe pse është e rëndësishme?

Fuqia e tanishme më e madhe e punës janë…LEXO KËTU

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Punet e reja SOT

Njihuni me mundesite e reja te punes, te publikuara sot ne duapune.com, duke klikuar ne vijim: >> Punët e...

“Po na iken truri”

Çfarë po ndodh?! Gati të gjithë studentët duan të ikin jashtë. Emigracioni plagë edhe për të ardhmen nëse nuk...

Diplomuar ne gjuhe te huaja? Ka pune per ju.

Çfarë mund të bësh me një diplomë gjuhe? Opsionet e karrierës. A keni një diplomë në gjuhë të huaj?...

Vende te lira pune sot

Nese nuk keni patur mundesine te njiheni me vendet e lira te punes te publikuara sot ne duapune.com, ju ndihmojme me kete...

Pune ne Digital Marketing dhe aftesite e kerkuara

Content & Marketing Professionals Nese po kerkon te rritesh ne karriere ne sektorin e marketingut dhe sidomos marketingut digital,...