Wednesday, July 28, 2021

Per ata qe duan te behen milioner ne te 40-tat.

Duhen lexuar

Keshilla per veshjen ne pune gjate veres!

Ju pëlqen apo jo, mënyra se si dukeni dhe visheni luan rol në suksesin tuaj në vendin e punës.

Quiz !

Përgjigje: Ana jeton në Australi.

Strategji të ndryshme për kërkimin e një pune gjatë verës.

Kërkimi i punës gjatë verës mund të jetë paksa i vështirë. Nuk duhet harruar që gjatë periudhës së verës rekrutuesit dhe menaxherët...

5 Qytetet e Javës

Cilet jane 5 qytetet e javes qe kane kerkese me te larte per punesim, ne portalin duapune.com? Njihuni me...
IMG 20210504 WA0011

Ky nuk eshte nje shkrim qe stis situata e njerez. Nuk eshte nje histori me super heronj dhe me perbindesha, edhe pse nje tregim me te gjate do pervijoheshin ca te tille :).  Eshte nje copez nga jeta jone, por duam t’ju sjellim edhe me shume gezim ndaj ndoshta ditet me diell jane me te fotografuara se ato me pak shi e ere 🙂

Historia nis nje dite tetori, me peisazhin karakteristik vjeshtarak. Nje sektor ne rritje, pak marka te njohura ne treg, leje ndertimi qe priten te mbjellin objekte te reja ne qytet.

Dhe pak nga pak, vajza e djem qe kerkojne nje atmosfere te ndryshme se 8:00 – 16:00 plot me nervozitet i bashkohen berthames se vogel.

Dhe deshira per te dale nga kornizat e punes se merzitshme na nxjerr nga kufijte e na bashkon me marken Nr. 1 ne Bote, RE/MAX. E kishim pare ne filmat amerikane, kishim admiruar agjentet profesionale me kostume e canta couture dhe me dosjen ne dore. Tanime do guxonim dhe ne te vendosnim tabelen e Superheroit boteror.

IMG 20210504 WA0012

Fluturojme prape per trajnime qe te ecim me te rejat e sektorit e te jemi po aq te pergatitur sa gjithe koleget tane ne gjithe boten, takohemi shpesh per festa e aktivitete, kemi sfida qe na e mbush ditet me adrenaline.

unnamed 2

Muaji Mars eshte per te festuar realizimet e vitit ndaj me te miret shkojne ne LAS VEGAS per nje jave te ethshme me gjithe gjigantet e industrise te mbledhur ne nje vend, MGM. Eksperience jete e manaxhuar si nje megaspektakel nga RE/MAX.

Pastaj kthehemi ne Tirane me angazhimin qe te bejme namin e te dalim ne skenen gjigande te MGM si fitues. Jo te gjitha angazhimet mbajne gjate por cdo here me te qarte e me realizues 🙂

E po dhe nje happy hour ne zyre e meritojme 2-3 here ne muaj. Njihemi me mire dhe tek tuk e bejme dhe ndonje transaksion aty per aty.

Ata me te sinqertet e pranojne qe i kane vene vetes objektivin te behen milionere ne te 40-tat duke punuar e investuar me zgjuarsi. Ca te tjere i mbajne sekret planet e pasurimit qe te mos ngacmojne lakmine e te tjereve e te rrisin konkurrencen 🙂

unnamed 3 1
IMG 20210504 WA0013

Bashkoju skuadres Koncept!
RE/MAX Koncept

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Keshilla per veshjen ne pune gjate veres!

Ju pëlqen apo jo, mënyra se si dukeni dhe visheni luan rol në suksesin tuaj në vendin e punës.

Quiz !

Përgjigje: Ana jeton në Australi.

Strategji të ndryshme për kërkimin e një pune gjatë verës.

Kërkimi i punës gjatë verës mund të jetë paksa i vështirë. Nuk duhet harruar që gjatë periudhës së verës rekrutuesit dhe menaxherët...

5 Qytetet e Javës

Cilet jane 5 qytetet e javes qe kane kerkese me te larte per punesim, ne portalin duapune.com? Njihuni me...

Si e ka transformuar COVID punën me orare fleksibël nga ” mirë të jetë ” në “duhet të jetë.

Puna me orare fleksibël nuk është një koncept i ri, në fakt është një koncept që ka ekzistuar për disa dekada.