Friday, January 22, 2021

Muzika për motivimin në punën

Duhen lexuar

Ftese per anetaresim ne platformen “Rrjeti i Profesionisteve ne Diaspore”

Rrjetëzimi i kapitalit social të shqiptarëve në Diasporë ka qenë shpesh objekt i disa inciativave të limituara dhe personale të disa organizatave...

Nuk keni perqendrim ne pune? 10 keshilla.

Në botën dinamike të sotme, të mësuarit për të bërë më shumë në më pak kohë është thelbësore për zhvillimin personal dhe...

Punet e dites 18/01/2021

Mundesite e reja te punes, te publikuara sot ne duapune.com, i gjeni duke klikuar: >> Punët e ditës <<

Pse Shqiperia refuzoi vaksinen “Sputnik V”

Pandemia globale Covid-19 përveç vuajtjeve dhe krizës së sistemeve shëndetësore krijoi dhe aleanca e “armiq” të rinj në arenën ndërkombëtare. Gara për...

motivate me1Koncepti i muzikës për kërkimin e punës është interesant. Janë disa filma që të motivojnë për punën por gjithashtu dhe muzika është motivuese. Ja disa nga këngët që mund t`ju motivojnë në punë:

1. Rocky – Eye of the Tiger
Një nga këngët më inkurajuese është muzika te filmi “Rocky”. Kjo është një këngë e mirë për tu dëgjuar kur përballesh me një ndryshim të madh.

2. Bon Jovi – It’s my Life
Kjo këngë përmbledh mënyrën e pavarur të jetuarit dhe të marrjes së vendimeve vetë.

3. Coldplay – Viva la Vida
Futbollistët e ekipit të barcelonës kanë thënë se kjo këngë është përdorur për të motivuar lojtarët përpara një loje të vëshirë dhe që atëherë është bërë një këngë motivuese për shumë veta.

4. U2- With or without you
Kjo këngë vërtet ju motivon kur ju ndiheni keq. Ajo ju ndihmon të vazhdoni të përpiqeni për të arritur qëllimet tuaja vetëm apo me dikë tjetër.

5. Queen – Show must go on
Kur shkruhet për këngët e motivimit nuk mund të harrohet grupi legjendar –Qeen. Kur filloni të dëgjoni këtë këngë ju e gjeni veten në një gjendje që doni të vazhdoni të përpiqeni për të arritur qëllimet dhe ëndrrat tuaja.

6. Black eye peas – I Gotta a feeling
Çdo herë që dëgjon këtë këngë ke një ndjenjë se dita e sotme do të jetë më e mirë, se do të gjeni punën e ëndrrave dhe nëse jo, do vazhdoni të përpiqeni.

7. Leonard Cohen dhe version i tij i këngës “Hallelujah”
Kjo këngë është për tu dëgjuar me zë të lartë kur më në fund ke gjetur punën e ëndrrave të tua!! “Hallelujah”!

8. The Lumineers – Ho Hey
Ritmi i kësaj kënge ju bën të ngriheni dhe të shkoni të kërkoni për ëndrrat tuaja.

9. Alicia Keys – Girl on fire
Kjo këngë është perfekte për të gjitha femrat që duan të gjejnë punën e tyre ideale.

Shpresoj t`ju kenë pëlqyer dhe mos harroni… le të fillojë festa!

 

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ftese per anetaresim ne platformen “Rrjeti i Profesionisteve ne Diaspore”

Rrjetëzimi i kapitalit social të shqiptarëve në Diasporë ka qenë shpesh objekt i disa inciativave të limituara dhe personale të disa organizatave...

Nuk keni perqendrim ne pune? 10 keshilla.

Në botën dinamike të sotme, të mësuarit për të bërë më shumë në më pak kohë është thelbësore për zhvillimin personal dhe...

Punet e dites 18/01/2021

Mundesite e reja te punes, te publikuara sot ne duapune.com, i gjeni duke klikuar: >> Punët e ditës <<

Pse Shqiperia refuzoi vaksinen “Sputnik V”

Pandemia globale Covid-19 përveç vuajtjeve dhe krizës së sistemeve shëndetësore krijoi dhe aleanca e “armiq” të rinj në arenën ndërkombëtare. Gara për...

Pune si OPERATOR telefonik. Shqip/Italisht/Anglisht.

Nje nga pozicionet e punes me kerkesen me te larte per rekrutim ne tregun e punes, perben pa dyshim pozicioni si ...