Wednesday, November 25, 2020

Mesazhi i fuqishem i Steve Jobs mbi inteligjencen emocionale.

Duhen lexuar

Diaspora Flet 2020 permbyllet me paraqitjen surprize te Rita Ores

Një program i ngjeshur prej 25 orësh me sesione debatuese, fjalime inspiruese, biseda të përqëndruara, panair virtual, hapësirë rrjetëzimi dhe interaktivitet mes...

“Besnikeria ka vdekur” Si i trajton biznesi punonjesit sot?

Cilën duhet të zgjedhë kompania? Kjo pyetje është ndër të shumtat që bëhet kur vjen puna tek të qenurit...

Google sulmohet nga 165 kompani dhe shoqata. Pjese e tyre dhe duapune.com

duapune.com se fundmi i eshte bashkuar fushates anti Google, ku nje grup prej 165 kompanish dhe institucionesh te industrise u kane bere...

Horoskopi – Shigjetari: Top 10 Profesionet

Top 10 Profesionet që i përshtaten Shigjetarit Shenja e udhëtarit, Shigjetari optimist, pëlqen adventurat po aq sa njohuria dhe...

Steve Jobs është i njohur më së miri për kryerjen e një prej kthesave më mahnitëse të biznesit në histori: udhëheqjen e Apple nga pragu i falimentimit për t’u bërë kompania më e vlefshme në botë. Por shumë që kanë punuar me themeluesin e famshëm kishin një marrëdhënie dashuri-urrejtje. Po! Ai ishte frymëzues dhe inovativ. Por, ai gjithashtu mund të ishte mbizotërues, i padurueshëm, arrogant. Në fakt, ishin ato tipare të fundit që çuan në largimin e Jobs në mënyrë famëkeqe nga Apple në vitin 1985, pasi Jobs dhe bordi i Apple thjesht nuk i duronin më. Në sytë e shumë njerëzve, Jobs ishte një “hile e shkëlqyer”.

Marrëveshja e shkëlqyer është interpretuesi i lartë që refuzon të merret vesh me të tjerët. Ata zakonisht sigurojnë fitime të mëdha për kompaninë në të cilën punojnë, por e bëjnë punën të mjerueshme për të gjithë me të cilët punojnë.

Para se të vdiste, Steve Jobs dha një mësim magjepsës mbi inteligjencën emocionale.

Vijoni leximin këtu:

duapune.com

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Diaspora Flet 2020 permbyllet me paraqitjen surprize te Rita Ores

Një program i ngjeshur prej 25 orësh me sesione debatuese, fjalime inspiruese, biseda të përqëndruara, panair virtual, hapësirë rrjetëzimi dhe interaktivitet mes...

“Besnikeria ka vdekur” Si i trajton biznesi punonjesit sot?

Cilën duhet të zgjedhë kompania? Kjo pyetje është ndër të shumtat që bëhet kur vjen puna tek të qenurit...

Google sulmohet nga 165 kompani dhe shoqata. Pjese e tyre dhe duapune.com

duapune.com se fundmi i eshte bashkuar fushates anti Google, ku nje grup prej 165 kompanish dhe institucionesh te industrise u kane bere...

Horoskopi – Shigjetari: Top 10 Profesionet

Top 10 Profesionet që i përshtaten Shigjetarit Shenja e udhëtarit, Shigjetari optimist, pëlqen adventurat po aq sa njohuria dhe...

Puno nga ku te duash. Lamtumire orarit zyrtar te punes!

Puna nga shtëpia gjatë pandemisë ka lejuar që shumë prej nesh të lirohen nga vërtitjet e përditshme dhe ecejaket shtëpi-punë-shtëpi. Tani duket...