Monday, January 25, 2021
- Advertisement -Copy of Punet e dites

Këshillimi i karrierës

Si t’a kuptoni qe eshte koha per ndryshim karriere?

Askush nuk mund të garantojë që ju do të punoni në të njëjtin pozicion gjithë jetën tuaj. Ndonjëherë do të doni të...

Shembull CV nga duapune.com

Kur shkruani një CV duhet të keni parasysh se kompanitë, në varësi të pozicionit të lirë të punës, mund të marrin nga...

Si te evitoni nje dite te keqe ne pune.

Si te evitoni nje dite te keqe ne pune dhe si te procedoni me detyrat perkatese. Keshilla. Merrni një...

Cili eshte stili juaj i menaxhimit?

Menaxherët më të mirë janë të fortë, por fleksibël dhe kjo është pikërisht ajo që ju duhet të tregoni në përgjigjen tuaj....

Aftesite baze qe ju ndihmojne te filloni pune

Si te arrini sukses dhe te punesoheni nepermjet disa aftesive bazike? Kohëzgjatja e procesit të kërkimit të punës...

Çfare po kerkoni ne kete pune te re?

Nje nga pyetjet qe percakton suksesin tuaj ne interviste eshte pikerisht kjo: Çfare po kerkon ne kete pozicion te ri pune?

Çfare ju pelqen me pak nga puna juaj?

Ajo që nuk duhet të bëni është që të shprehni pakënaqësi rreth kompanisë aktuale ose të thoni se e urreni shefin tuaj...

Si t’i shpjegoni ndryshimet në karrierë ?

Kur rekrutuesit ju bëjnë këtë pyetje ajo që duhet të bëni është thjesht të jeni të qetë dhe...

Postimet e fundit

Si t’a kuptoni qe eshte koha per ndryshim karriere?

Askush nuk mund të garantojë që ju do të punoni në të njëjtin pozicion gjithë jetën tuaj. Ndonjëherë do të doni të...

15K+ ndjekes ne faqen LinkedIn te duapune.com

Sot, duapune.com feston arritjen e me shume se 15,000 ndjekesve ne faqen e saj ne LinkedIn! Qe prej...

Ftese per anetaresim ne platformen “Rrjeti i Profesionisteve ne Diaspore”

Rrjetëzimi i kapitalit social të shqiptarëve në Diasporë ka qenë shpesh objekt i disa inciativave të limituara dhe personale të disa organizatave...

Nuk keni perqendrim ne pune? 10 keshilla.

Në botën dinamike të sotme, të mësuarit për të bërë më shumë në më pak kohë është thelbësore për zhvillimin personal dhe...

Punet e dites 18/01/2021

Mundesite e reja te punes, te publikuara sot ne duapune.com, i gjeni duke klikuar: >> Punët e ditës <<
- Advertisement -Copy of Pune te reja 1