Saturday, September 18, 2021

Keshilla per veshjen ne pune gjate veres!

Duhen lexuar

10 kompanite qe po rekrutojne

Cilat jane 10 Kompanite e renditura ne krye te duapune.com per nga numri i vendeve te lira te punes qe ato ofrojne:

Humor!

Humori i te shtunes. #saturday #duapune #humor #njoftim #njoftimepune #njoftimpune #gjejpune #pune #shqiperi...

Akrepi

Akrepi- Horoskopi Ai person i cili di çdo gjë për secilin koleg në zyrë. Në punë është autoritar...

Peshorja

Horoskopi - Peshorja ne pune! Peshorja është shenja më e shoqërueshme në punë. Asaj...

Ju pëlqen apo jo, mënyra se si dukeni dhe visheni luan rol në suksesin tuaj në vendin e punës.

“Problemi me pamjen tonë të jashtme ose mënyrën se si vishemi , është se përkthehet me performancë në punë”, thotë Nicole Williams, një ekspert karriere në LinkedIn. Në vendin e sotëm të punës, ku veshja casual po bëhet gjithnjë e më popullore, mund të jetë e ndërlikuar të respektosh ose ndoshta dhe ti evidentosh rregullat e veshjeve formale. Ndonjëherë është e vështirë të gjesh veshjen ideale për punë në verë. Nxehtësia nga stina e verës na e vështirëson pak zgjedhjen për në ambientin e punës. Në bazë të disa intervistave që janë bërë me ekspertë të karrierës dhe rregullave të mirësjelljes, u evidentuan disa këshilla për veshjen sidomos ne sezonin e verës, si më poshtë:

  1. Qëndroni larg veshjeve të ngushta dhe eskpozuese.
  2. Mos përdorni parfum me erë të fortë.
  3. Shmangni ngjyrat neon dhe rrobat që bien shumë në sy.
  4. Mos vendosni më tepër aksesor seç duhet.
  5. Vish këpucë të ruajtura mirë, të pastra.
  6. Vishni rroba me ngjyra të lehta dhe shmangni ngjyrat shumë të errëta.
  7. Zgjidhni veshje pa mëngë ose të lirshme.
  8. Vishni veshje lino dhe pëlhura të tjera të lehta.
  9. Rrini larg pantallonave ose fundeve të shkurtra.
  10. Kepucë me take max 5 cm dhe pupat jane ide e mirë për femrat.
225027699 10152306762164945 7526749394058359034 n

Fakti që nuk mund të veshim të shkurtra nuk do të thotë që nuk ja jep mundësi të tjera . Për femrat fustanet me perbërje pambuku ose linoje , këmishat me mëngë të shkurtra ose pa mëngë janë një opsion shumë i mirë . Për meshkujt ,këmisha ose pantallona linoje ose dhe bluza pambuku model Polo janë një ide praktike dhe e freskët.

222589559 10152306762169945 3985794523439437357 n

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

10 kompanite qe po rekrutojne

Cilat jane 10 Kompanite e renditura ne krye te duapune.com per nga numri i vendeve te lira te punes qe ato ofrojne:

Humor!

Humori i te shtunes. #saturday #duapune #humor #njoftim #njoftimepune #njoftimpune #gjejpune #pune #shqiperi...

Akrepi

Akrepi- Horoskopi Ai person i cili di çdo gjë për secilin koleg në zyrë. Në punë është autoritar...

Peshorja

Horoskopi - Peshorja ne pune! Peshorja është shenja më e shoqërueshme në punë. Asaj...

5 kategorite e javes

Njihuni me 5 kategorite me ne krye, sa i perket numrit te vendeve te lira te punes qe ofrohen: