Sunday, April 18, 2021

Horoskopi i Karrieres 2021

Duhen lexuar

QUIZ: Cili është mëngjarash?

Shikoni me vemendje figurën. Përgjigjja e saktë: NR 5

Mberrini vone ne pune? Cili ishte justifikimi?

Të gjithëve na ka ndodhur të mos arrijmë në orar në punë. Na ndodhin gjëra të paparashikuara, nuk zgjohemi mirë në mëngjes, na shkojnë...

Si te vendosni punen vullnetare ne nje CV?

Fakt: Punëdhënësve u pëlqen të shohin që ju keni kryer punë vullnetare. Kjo është mënyra se si ta vendosni dhe ta nënvizoni...

EBA – “Employer Branding Academy Albania”

Employer Branding Academy Albania Akademia e Imazhit të Punëdhësit për herë të parë mundësohet edhe në Shqipëri nëpërmjet partneritetit mes duapune.com dhe Universum. Trajnimi online nis...

Karriera dhe biznesi janë dy aspekte që na ndihmojnë të bëjmë një jetë të mirë. Ata duhet të trajtohen me sinqeritetin maksimal pasi suksesi në profesion shpesh konsiderohet si kriteri kryesor për suksesin e kësaj bote. Prandaj, është thelbësore të kuptohet se si vendimmarrja që ka të bëjë me biznesin dhe karrierën mund të ndryshojë jetën e dikujt në një masë të madhe. Njerëzit e kanë shumë të rëndësishme karrierën / biznesin e tyre dhe ata duan të pasrashikojnë apo të dinë se cilat synime do të jenë në gjendje të arrijnë në vitin e ardhshëm. Horoskopi i karrierës 2021 do t’ju ndihmojë të merrni vendimet më të mira në mënyrë që të keni sukses në karrierën tuaj.

Ja çfare parashikon Horoskopi i Karrieres per vitin 2021

DASHI

Viti 2021 do të fillojë me një notë shumë pozitive për karrierën dhe profesionin tuaj. Me shumë gjasa, kur të zhvilloni takime ose kur të diskutoni me njohjet e reja për përparimin e karrierës/biznesit, ju do t’i lini emocionet tuaja mënjanë dhe do të jeni shumë racionalë.

Në këtë periudhë, do të keni shumë ide për të përmirësuar cilësinë e karrierës suaj, kështu që mos nënvlerësoni asnjë mendim që ju kalon nëpër mendje. Sidoqoftë, do të ketë edhe disa ditë në të cilat do të përballeni me disa vështirësi dhe çështje në lidhje me ekzekutimin e ideve dhe taktikave të biznesit. Por, kjo është vetëm një fazë kaluese. Sipas horoskopit të karrierës së Dashit 2021, këtë herë do të hasni në një numër të mirë mundësish.
Horoskopi vjetor tregon se situatat nga mesi i majit 2021 deri në fund të korrikut 2021 mund të kthehen pak negativisht. Horoskopi i karrierës së Dashit 2021 tregon se kjo periudhë kërkon kujdes të veçantë dhe masa paraprake në lidhje me punën. Në këtë periudhë, ju mund ta gjeni veten të rraskapitur. Puna e vështirë e qëndrueshme dhe bërja e gjërave në mënyrë metodike do të ishte mënyra e duhur për të arritur nivelin e dëshiruar të suksesit gjatë kësaj periudhe. Këtu, marrëdhëniet tuaja me bashkëpunëtorët tuaj ka të ngjarë të prishen. Në përgjithësi, ju mund ta gjeni veten shumë të zënë me lloje të ndryshme të çështjeve profesionale.

Organizim dhe disiplinë do të ishte qasja e duhur gjatë këtij viti. Puna e vështirë e qëndrueshme dhe bërja e gjërave në mënyrë metodike do të ishte mënyra e duhur për të arritur nivelin e dëshiruar të suksesit gjatë vitit. Ju do të merrni rezultatet aq të dëshiruara në profesion, por do t’ju duhet të punoni me të vërtetë shumë.

DEMI

Shitjet tuaja do të rriten.
Në fillim të vitit 2021, do të ndiheni më të etur dhe më pak të duruar për të bërë gjërat të ndodhin në një mënyrë të ndryshe. Ju gjithashtu do të arrini sukses, por deri në një shkallë të caktuar. Me shumë gjasa do të jeni shumë më të zënë nga sa jeni normalisht. Do të ketë disa ditë në të cilat do të përballeni edhe me shqetësime gjatë aktiviteteve rutinë.

Gjithashtu, një lloj shqetësimi mund ta bëjë detyrën tuaj më sfiduese dhe t’ju lër pa frymë. Por me aftësi dhe ide inteligjente, ju do të jeni në gjendje të gjeneroni një farë levizje, shpejtësie në biznes dhe rritje të shitjeve.
Ndërsa viti përparon, pas mesit të Prillit 2021 planetët tranzitorë, veçanërisht Saturni dhe Jupiteri do t’ju bëjnë të vetëdijshëm se ku qëndrojnë gjërat dhe si funksionojnë disa gjëra specifike. Planifikimi, përgatitja dhe strategjia do të jenë fjalët kyçe për ju në këtë periudhë. Sidoqoftë, do të ketë disa ditë në të cilat do të hutoheni dhe ndoshta nuk do të dini rrugën për të zgjedhur për aktivitetet tuaja të lidhura me biznesin. Përveç punës së madhe dhe përpjekjeve tuaja, gjërat nuk do të lëvizin normalisht. Mund të ketë shpërqendrime dhe një lloj shqetësimi, dhe si rezultat, mendja juaj do të vazhdojë të endet larg.

Disa zhvillime në karrierë ose biznes mund të prishin perspektivat tuaja. Sidoqoftë, inteligjenca dhe puna juaj e vështirë do t’ju bëjë të dilni nga ajo. Do të jeni në planifikim, përgatitje dhe strategji. Ju mund të hutoheni në çështje të lidhura me biznesin, por ju do të duhet të jeni të qartë në çështjet që lidhen me rritjen dhe fitimet tuaja. Do të jetë më mirë të jeni shumë të kujdesshëm ndërsa merrni vendime të rëndësishme biznesi thotë horoskopi i karrierës 2021.

BINJAKET

Horoskopi i Karrierës së Binjakëve 2021 thotë se suksesi do të jetë i juaji. Sa i përket karrierës së Binjakëve dhe horoskopit të biznesit 2021, viti 2021 do të jetë mjaft mbështetës dhe interesant për Binjakët. Shumë prej jush që nuk mund të gjenin një punë të kënaqshme vitin e kaluar, do të shohin dritën në fund të tunelit. Ju lehtësisht do të mund të gjeni një punë të mirë që në fillim të vitit, mbase edhe para fundit të shkurtit 2021. Sidoqoftë, ju do të duhet të aplikoni më shumë dhe madje të shkurtoni jetëshkrimin tuaj për t’iu përshtatur kërkesave tuaja. Prandaj, mos qëndroni te vetëkënaqur dhe punoni drejt qëllimeve më të mëdha.
Horoskopi i karrierës së Binjakëve 2021 tregon se viti 2021 është i mirë në çdo rrjedhë të jetës së punës. Për shembull, ata që kanë punuar në një punë ose karrierë, apo edhe të vetëpunësuar do të kenë rritje. Përsëri, nëse planifikimi për të filluar një biznes të ri apo edhe planifikimi për të zgjeruar biznesin e tyre do të bëjë mirë. Tranziti i Jupiterit është në shtëpinë e Ujorit dhe po ndikon shenjën tuaj të zodiakut dhe kjo do të jetë arsyeja e vërtetë për zgjerimin e karrierës dhe biznesit. Prandaj, të gjithë në këtë shenjë të zodiakut do të jenë të kënaqur me jetën e tyre. Por, thjesht qëndroni të përqendruar dhe lejoni që përpjekjet tuaja të drejtohen në drejtimin e duhur të karrierës.

Parashikimi i astrologjisë së karrierës së Binjakëve 2021 tregon se në çështjet e biznesit dhe karrierës, do të jetë një vit i mirë për ju. Planetët do të jenë mbështetës të suksesit tuaj, gjë që do t’ju bëjë të lumtur dhe të kënaqur. Nëse jeni sipërmarrës ju mund të merrni një këshilltar në biznesin tuaj i cili mund të rezultojë të jetë një partner i mirë biznesi.

GAFORRJA

Ju do të bëni përparim të qëndrueshëm.
Karriera dhe biznesi për vitin 2021 do të ketë rezultate të përziera. Sa i përket karrierës, do të ketë përparim të qëndrueshëm për të gjithë gaforret që punojnë sidomos në shërbime. Përparimi i qëndrueshëm do të shihet muaj pas muaji si rezultat i përpjekjeve dhe punës tuaj.

Pa dyshim, ju do të duroni stresin dhe dhimbjen për të kryer punën tuaj, por ndërsa do të përparoni, do të jeni të lumtur të gjeni përpjekjet dhe shpërblimin e saj që vijnë në rrugën tuaj. Sidoqoftë, pasi dihet që jeni dikush që nuk do të heqë dorë nga asgjë lehtë, kjo do të jetë një fazë ku do të punoni shumë dhe do të arrini qëllimet tuaja të dëshiruara. Kështu, karriera do të jetë e qëndrueshme dhe progresive, sipas gjetjeve të horoskopit të 2021.
Horoskopi i karrierës thotë se ky aspekt i jetës suaj karriera, do të tërhiqet në dy këndvështrime. Një perspektivë do të jetë të kontrolloni biznesin tuaj si pronar apo punen tuaj si drejtues dhe tjetra të kontrolloni partneritetin apo marredheniet me koleget. Si pronar do të shihni luftën e vogël për të gjetur rrugë të reja biznesi. Si Drjetues apo menaxhere do t’ju duhet te gjeni strategji te reja per menaxhimin e kohes dhe financave. Por kjo nuk do të jetë një gjendje e vështirë pasi do të shihni se arritjet tuaja do te rriten edhe pse me disa vështirësi. Ju do të jeni të lumtur me progresin që do të bëhet. Nëse po planifikoni të ndërmerrni një partneritet ne biznes, tranziti i Saturnit në Bricjap dhe Jupiter në shtëpinë e Ujorit nuk të favorizojne për asnjë lloj partneriteti. Mundohuni të shmangni çdo partneritet këtë vit ose tregohuni shume te kujdesshem dhe vigjilent.

Karriera juaj dhe perspektivat e biznesit në vitin 2021 do të jenë një mix ndodhish dhe perspektivash. Suksesi që ju siguroni gjatë vitit do të jetë në përputhje me punën e madhe dhe përpjekjet që keni bërë. Sa për biznesmenët, ju mund të përballeni me disa vështirësi dhe sfida në të. Ju gjithashtu do të duhet të mbani një raport të përshtatshëm me partnerët tuaj të biznesit.

LUANI

Ky vit do të sjellë më shumë integritet dhe ndershmëri në marrëdhëniet tuaja dhe si rezultat, ju do të merrni më shumë përfitime në profesionin tuaj sipas horoskopit të karrierës 2021. Në fillim të këtij viti, ju mund të nxiteni nga një ndjenjë e ambicies dhe mund të keni një dëshirë të fortë për të parë një rritje në pozicionin tuaj.

Ju mund të filloni të jeni më të zëshëm dhe më shprehës në lidhje me pikëpamjet tuaja në lidhje me punën tuaj gjatë tremujorit të parë të vitit. Do të keni besim të lartë ne vete gjatë kësaj periudhe. Sidoqoftë, ekziston një mundësi që ju të jeni të vrazhdë me bashkëpunëtorët tuaj në kohë, të cilat mund të shkaktojnë disa probleme ose vështirësi në vendin e punës. Gjithashtu, shmangni të qenit shumë nxitës kur bëhet fjalë për të bindur të tjerët, veçanërisht vartësit pasi mund të çojë në keqkuptime.
Sipas horoskopit të karrierës së Luanit për 2021, ju mund të keni kontroll më të mirë mbi situatat në periudhën midis prillit dhe qershorit. Kjo do të ishte një periudhë në të cilën ju mund të dëshironi të përqendroheni në rritjen më shumë të stabilitetit dhe sigurisë, dhe kështu, ju mund të ridizenjoni qëllimet tuaja profesionale mbi këtë bazë. Mund t’ju caktohen disa përgjegjësi shtesë dhe mund të jetë e vështirë për ju të përmbushni detyrimet familjare. Jupiteri tranzit do t’ju ndihmojë të menaxhoni presionin e punës dhe gjithashtu mund t’ju ofrojë mundësi për përparim dhe ngritje më të lartë ndërsa përparon viti.

Sipas parashikimit astrologjik të karrierës në vitin 2021 për shenjën e zodiakut Luan, ju mund të bëheni më ambiciozë në profesion. Kjo mund t’ju japë rezultate pozitive. Ju mund të bëni fitime në profesion. Puna dhe mundi juaj do të paguajë dividentë të lartë. Sidoqoftë, megjithe performancen e larte qe do te keni, një rritje ne detyre apo promovim mund të mungojë në horoskopin e karrierës se Luanit per 2021.

VIRGJERESHA

Horoskopi i karrierës Virgjëresha 2021 tregon këtë vit qe ju do të kuptoni ide dhe koncepte të reja shumë lehtësisht. Mes problemeve, viti mund t’ju ofrojë edhe disa mundësi të shkëlqyera për përparim, por nuk keni gjasa të korrni përfitimet e tyre. Puna juaj mund të kërkojë durim, përkushtim dhe vëmendje të përpiktë pasi do të jetë e vështirë të përmbushni pritjet që ju imponohen në fillim të vitit.

Përgjegjësitë dhe pritjet mund t’ju detyrojnë të punoni për orë të gjata pune deri në fund të Marsit.
Sipas karrierës së horoskopit – Virgjëresha 2021, ju mund të jeni në gjendje të trajtoni situatat në mënyrë më efikase duke përdorur përvojën tuaj dhe aftësinë logjike. Aftësitë tuaja të arsyetimit do të jenë më të mprehta se zakonisht gjatë këtij viti dhe ju do të shprehni pikëpamjet tuaja me më shumë entuziazëm dhe besim, të cilat mund të kenë një ndikim pozitiv në rritjen e karrierës tuaj ndërsa viti përparon. Sidoqoftë, duhet të shmangni tendencat e tepruara dhe mos e mbingarkoni veten pa nevojë. Në periudhën midis prillit dhe korrikut, ju do të merrni mbështetje të madhe nga planetet. Këtu mund të keni qartësi se si të veproni më tej dhe gjysma e dytë e vitit mund t’ju bëjë të sigurt për të trajtuar situatat e presionit në mënyrë më efikase. Por ju prireni të jeni të padurueshëm dhe mund të kënaqeni me projekte tepër ambicioze. Ju duhet të jeni të kujdesshëm dhe të punoni në mënyrë metodike për të shmangur problemet sipas horoskopit tuaj të karrierës 2021.

Sipas horoskopit të karrierës së Virgjëreshës 2021, ju mund të jeni në gjendje të trajtoni kushtet në mënyrë më efikase duke përdorur përvojën tuaj dhe aftësinë logjike. Aftësitë tuaja të arsyetimit do të jenë më të mprehta se zakonisht. Ju gjithashtu do të shprehni pikëpamjet tuaja me më shumë entuziazëm dhe besim, të cilat do të kenë një ndikim pozitiv në rritjen e karrierës suaj gjate vitit.

PESHORJA

Puna e vështirë është çelësi i suksesit!
Siç shihet në parashikimet e horoskopit të karrierës se Peshores, viti 2021 ka të ngjarë të jetë i veçantë për ju. Ekziston një mundësi e madhe që të jeni të suksesshëm në karrierën tuaj nëse punoni shumë dhe jeni te orientuar tek fitimi konkret, financiar. Por në të njëjtën kohë, duhet të kujdeseni që përpjekjet të mos zbehen me kalimin e kohes. Ky është kushti i vetëm që do të duhet ta keni në mendje. Sipas horoskopit të karrierës 2021, ka mundësi që viti të përmirësojë pasurinë tuaj nëse po planifikoni të ndryshoni karrierën tuaj dhe të shkoni në biznes. Sidoqoftë, rezultatet do t’i shihni ngadalë dhe jo menjehere. Prandaj, planifikoni lëvizjen tuaj në një mënyrë që t’ju sjellë lehtësim dhe jo shqetesime.

Sipas horoskopit të karrierës së Peshores 2021, ky vit mund të jetë i favorshëm për ju dhe ka të ngjarë të gjeni progres në karrierën tuaj. Për më tepër, nëse planifikoni të krijoni ndërmarrjen tuaj, atëherë ka shanse të jeni të suksesshëm në ekzekutimin e planit tuaj këtë vit. Sidomos, nëse keni ndonjë aftësi që mund të zbatohet pa shumë investime në ndërmarrjen tuaj të re, ka shanse që të jeni të suksesshëm këtë vit. E vetmja gjë që ju nevojitet është një kompjuter portativ dhe internet. Ka të ngjarë të jeni të kënaqur me progresin. Sipas horoskopit të karrierës, ky vit mund t’ju çojë në një nivel të ri në karrierën tuaj. Nëse i jeni bashkuar një pune të re, shume shpejt mund të kaloni plotësisht në një rol të ri.

AKREPI

Viti do t’ju ofrojë shumë mundësi për rritje të karrierës!
Sipas horoskopit të karrierës Akrepi 2021, viti 2021 mund të jetë një vit i gëzuar për ju. Kjo mund të përmirësojë perspektivën tuaj në karrierë. Ju ka të ngjarë të jeni të lumtur dhe madje të kënaqur me arritjet dhe qëllimet që lehtë mund t’i tejkaloni me kalimin e çdo muaji. Sipas horoskopit të biznesit Akrepi 2021, tranziti i Jupiterit dhe Saturnit është ngushtë përgjegjës për përparimin në karrierë.

Për më tepër, Jupiteri po ndikon ne karrierë, e cila sjell stabilitet ne jeten tuaj dhe Saturni do t’ju mundësojë të ndërmerrni rreziqe dhe të keni sukses në të njëjtën kohë. Kjo mund t’ju mundësojë si në karrierë ashtu edhe në biznes. Planetet sugjerojnë të merrni më shumë rrisqe kete vit sepse rritja në karrierë është e sigurt.

Viti i favorshëm për zgjerimin e Biznesit!

Sipas horoskopit të karrierës Akrepi 2021, viti është gjithashtu i mirë për zgjerimin e biznesit ose aktivitetet e vetë-punësimit. Nëse keni një aftësi dhe dëshironi të eksperimentoni me të duke i shtrirë aftësitë në biznese të ndryshme, atëherë viti 2021 ka të ngjarë të jetë i favorshëm. Me ndihmën e punës tuaj të palodhur dhe vendosmërisë ju mund të arrini nivelin e dëshiruar të suksesit gjatë vitit, thotë horoskopi i karrierës 2021 për shenjën e Akrepit.

SHIGJETARI

Vit i favorshëm për rritjen profesionale!
Sipas horoskopit të karrierës së Shigjetarit, viti 2021 ka të ngjarë të jetë i favorshëm për karrierën dhe rritjen profesionale për Shigjetarët.

Për më tepër, ju mund të shihni progres të vazhdueshëm në të gjitha sferat e jetës që mund të jenë duke ngritur standardin tuaj shoqëror. Ekzistojnë shanse të mëdha që ju të mund të gjeni një burim të madh energjie brenda jush, thotë horoskopi i Shigjetari 2021. Me energji të ripërtërirë, ju gjithashtu mund të përfundoni disa nga projektet që keni vonuar për një kohë të gjatë. Pas mesit të qershorit, ju gjithashtu mund të jeni dëshmitarë të një detyre të huaj që ka të ngjarë të jetë fitimprurëse. Sidoqoftë, kjo mund të shfaqet nëse keni ndjekur planin me rigorozitet dhe vazhdimësi.

Viti i favorshëm për të marrë vendime të rëndësishme!

Sipas horoskopit të Shigjetari 2021, nëse jeni tashmë në biznes ose vetë-punësim, atëherë viti mund të jetë i favorshëm për të marrë vendime të guximshme.
Kjo është gjithashtu koha, kur sipërmarrja në vepra të reja partneriteti mund të kthehet në përfitim. Ekziston gjithashtu një tregues i fortë se ju mund të gjeni një partner ideal i cili do t’ju ndihmojë në zgjerimin e biznesit tuaj. Por kjo duhet të bëhet në një mënyrë zyrtare. Mos pranoni asnjë propozim thjesht jashtë marrëdhënies ose përmes fjalëve. Kjo do t’ju shpëtojë nga çdo gabim.

BRICJAPI

Viti i rëndësishëm për rritjen e karrierës tuaj!
Që çdo vit të jetë progresiv, është shumë e rëndësishme ndër të tjera që njeriu të ketë një karrierë të shkëlqyer. Vetëbesimi dhe uria për njohuri te reja janë shumë të rëndësishme për rritjen e suksesit dhe aftësive profesionale ose jo.

Kështu, viti 2021 do të jetë shumë i rëndësishëm për ju sipas horoskopit të karrierës Bricjapi 2021. Ju ka të ngjarë të vlerësoheni për përpjekjet dhe veprimet tuaja këtë vit. Qoftë në shërbim apo edhe nëse, në biznes ose vetë-punësim, njohja do të sigurohet përmes punës së palodhur dhe vendosmërisë. Madje do të merrni shpërblimet e dëshiruara monetare.

Promovimi Parashikohet Këtë Vit!

Sipas horoskopit të karrierës Bricjapi 2021, nëse jeni tashmë i punësuar, vendosja e planeteve do të jetë inkurajues. Për më tepër, aspekti i shtëpisë së 6-të është i mirë për vendasit në shërbim. Ky vit i vitit 2021, ka të ngjarë të jetë inkurajues për ju nëse jeni duke kërkuar ngritje në detyrë. Kjo mund të rrisë besimin tuaj dhe madje të përmirësojë statusin tuaj të të ardhurave. Për më tepër, nëse po kërkoni një ndryshim në vendin e punës që mund ta prisni këtë vit, pas janarit 2021. Pra, mbani profilin tuaj gati, perditesoni profilin tuaj ne portalet e punës (si ne duapune.com) dhe mundesite do te vijne. Sigurohuni që të përgatiteni për intervistë (https://www.duapune.com/blog/keshilla-mbi-intervistimin) para se të ndërmerrni një iniciativë për punën e re, thotë horoskopi i karrierës Bricjapi 2021.
Pozicionimi i Jupiterit në raport me shenjën tuaj të zodiakut është gjithashtu i mirë për zhvendosjen e vendit të punës, me një pozitë më të lartë dhe pagë më të mirë, sipas horoskopit të karrierës – Bricjapi 2021. Kështu, ka shanse të mëdha që puna juaj e re të jetë e sigurt, prandaj aplikoni.

UJORI

Parashikohen shumë propozime të reja për zgjerimin e biznesit!
Individët e Ujorit janë të njohur për punën e tyre të palodhshme dhe vendosmërinë. Sipas horoskopit të karrierës Ujori 2021, ju jeni dikush që mund të hidhni hapin e duhur në karrierë dhe biznes për të përmbushur ëndrrat tuaja. Viti 2021 ka të ngjarë të jetë në favorin tuaj dhe mund t’ju ndihmojë të keni një ngritje në karrierë dhe biznesin tuaj, thonë parashikimet e karrierës per Ujorin e 2021.

Për më tepër, biznesi me partneritet ose likuidimi i aksioneve të kompanisë suaj për të sjellë një anëtar të ri në biznes mund të jetë shpërblyes. Duhet të keni parasysh për t’u siguruar që anëtari i ri është në gjendje të sjellë biznesin e premtuar ose të siguroheni që mund të rrisë partneritetin në një nivel të ri.

Sipas horoskopit të karrierës Ujori 2021, nëse jeni duke kërkuar për një mundësi jashtë shtetit, atëherë mund ta gjeni një këtë vit. Përpjekja juaj e shumëpritur për të gjetur një mundësi fitimprurëse ka të ngjarë të jetë e suksesshme. Por mundësia duhet të analizohet në detaje, thotë horoskopi. Ju këshillojmë të vlerësoni mundësinë për një detyrë afatgjatë. Gjithashtu, është e nevojshme që ju të identifikoni mundësinë në kohën e duhur për të marrë rezultatet e dëshiruara.

PESHQIT

Puna juaj e palodhur do të vlerësohet!
Sipas horoskopit të karrierës së Peshqve 2021, ky vit ka të ngjarë të jetë progresiv për ju. Sidomos nëse jeni duke punuar në një projekt në det të hapur, ka të ngjarë të merrni një zgjatje të mandatit tuaj më vonë këtë vit. Sidoqoftë, ju do të duhet ta fitoni këtë duke provuar besueshmërinë tuaj në gjysmën e parë të vitit.

Kjo mund të përfshijë pak stres, por përpjekja që do të investoni gjatë vitit do të merret në konsideratë dhe ka shanse të mëdha për ngritjen në detyrë dhe ngritjen e statusit të punës në të ardhmen e afërt. Ju mund të lundroni në sfidat e karrierës lehtë nëse jeni të përgatitur mirë për to paraprakisht.

Viti është gjithashtu i mirë për të marrë parasysh mundësitë e karrierës brenda një organizate, thonë parashikimet e karrierës për 2021. Muajt maj, qershor dhe korrik mund të ofrojnë mundësira fitimprurëse, kjo madje mund të përfshijë një zhvendosje. Por duhet të mbani mend se konkurrenca do të jetë e lartë nga kolegët, kështu që gjithçka që mund të prisni tani duhet të jetë thjesht për arsye merite. Gjithashtu, mos nënvlerësoni asnjë konkurs që mund të paraqitet nga kolegët tuaj për të shfrytëzuar të njëjtën mundësi. Ju do të duhet të jeni dyfish të sigurtë për përpjekjet tuaja dhe të përqendroheni për të arritur suksesin, pasi përkushtimi dhe puna konsistente ka të ngjarë të paguhet më se mirë.

Vit të mbarë e plot sukses!

duapune.com

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

QUIZ: Cili është mëngjarash?

Shikoni me vemendje figurën. Përgjigjja e saktë: NR 5

Mberrini vone ne pune? Cili ishte justifikimi?

Të gjithëve na ka ndodhur të mos arrijmë në orar në punë. Na ndodhin gjëra të paparashikuara, nuk zgjohemi mirë në mëngjes, na shkojnë...

Si te vendosni punen vullnetare ne nje CV?

Fakt: Punëdhënësve u pëlqen të shohin që ju keni kryer punë vullnetare. Kjo është mënyra se si ta vendosni dhe ta nënvizoni...

EBA – “Employer Branding Academy Albania”

Employer Branding Academy Albania Akademia e Imazhit të Punëdhësit për herë të parë mundësohet edhe në Shqipëri nëpërmjet partneritetit mes duapune.com dhe Universum. Trajnimi online nis...

Studioni ne SHBA per programet bachelor, master apo doktorature.

Nje lajm i mire na vjen nga American Corner Tirana. Jeni të interesuar të studioni në ShBA? Keni pyetje...