Wednesday, April 21, 2021

“Gunes” ka vendosur që të hënave të pushojë. Po ju do t’ia sugjeroni shefit?

Duhen lexuar

Binde drejtuesin per “Employer Branding Academy”

Nis partneriteti mes duapune.com dhe Universum, udhëheqësi global për brendin e punëdhënësve. Sigurisht që mund të keni dëgjuar për...

EBA – “Employer Branding Academy Albania”

Employer Branding Academy Albania Akademia e Imazhit të Punëdhënësit për herë të parë mundësohet edhe në Shqipëri nëpërmjet partneritetit mes duapune.com dhe Universum. Trajnimi online nis...

12 Keshilla produktiviteti

Ndonjëherë mençuria konvencionale dhe këshillat e dukshme që keni dëgjuar një milion herë nuk bëjnë punë kur keni nevojë për një rritje...

Horoskopi – Demi: Top 10 Profesionet

EkzekutivShef kuzhinierPolitikanProdhuesi i verësDirigjentBlogger bukurieArkëtarProjektuesi i BrendshëmBiologBlerës Demi ka disa tipare mjaft të dallueshme si: etikën, besueshmërinë dhe...

Monday
Sindroma e së hënës
tashmë njihet dhe përjetohet nga të gjithë. Sindroma e të hënës i referohet lodhjes, marramendjes, ngushtimit të gjoksit, distensionit të barkut, humbjes së oreksit, dhimbjes së trupit, mospërfilljes dhe simptomave të tjera kur punojmë të hënën. Ekipi i Duapune jo më larg se javën që shkoi bëri pyetjen në profilin tonë në Instagram “Si ju nisi java?” dhe 77% e përgjigjeve ishin për alternativën “ME SHUMË STRES”.

Screenshot 7

Me sindromën e së hënës përballen jo vetëm të punësuarit, por edhe nxënësit e shkollave. Pushimi i fundjavës kërkon rehabilitimin e mendjes dhe përgatitjen për punë, dhe shpëtimi i vetëm gjendet tek kafeja e mëngjesit. Ndaj ndodh që në disa kompani të aplikojnë kafenë e të hënës në grup, si pjesë e ditës së punës.

Pavarësisht kësaj ajo që habiti më tej stafin e duapune.com gjatë kërkimeve për shmangien e kësaj sindrome, ishte pronari i një lokali në Eskisehir të Turqisë, i cili ka vendosur të mos e hapë të hënave lokalin e tij vetëm për të shmangur kështu fytyrat e klientëve të “dëshpëruar”. Kamil Gunes (32) ka vendosur që të hënave të pushojë.

kamil gunes keci kafe

Po ju do t’ia sugjeroni shefit? ?

DUAPUNE.COM – Miku juaj për punë dhe karrierë

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
Previous articleIntervista e ikjes
Next articleRekrutim i brendshëm
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Binde drejtuesin per “Employer Branding Academy”

Nis partneriteti mes duapune.com dhe Universum, udhëheqësi global për brendin e punëdhënësve. Sigurisht që mund të keni dëgjuar për...

EBA – “Employer Branding Academy Albania”

Employer Branding Academy Albania Akademia e Imazhit të Punëdhënësit për herë të parë mundësohet edhe në Shqipëri nëpërmjet partneritetit mes duapune.com dhe Universum. Trajnimi online nis...

12 Keshilla produktiviteti

Ndonjëherë mençuria konvencionale dhe këshillat e dukshme që keni dëgjuar një milion herë nuk bëjnë punë kur keni nevojë për një rritje...

Horoskopi – Demi: Top 10 Profesionet

EkzekutivShef kuzhinierPolitikanProdhuesi i verësDirigjentBlogger bukurieArkëtarProjektuesi i BrendshëmBiologBlerës Demi ka disa tipare mjaft të dallueshme si: etikën, besueshmërinë dhe...

Punet e dites, e hene 19 prill 2021

E hena ka nisur vrullshem ne duapune.com dhe kerkesat per punesim nga bizneset dhe kompanite e ndryshme jane te shumta. Po ju...