Sunday, October 25, 2020

Puna e së ardhmes. A jemi gati? – duapune.com në “Korça Digital Weekend”

Duhen lexuar

Horoskopi : Top 10 Profesionet e Akrepit

Brilante dhe punetore, Akrepi eshte shenja me intensive nga te gjitha shenjat e zodiakut. Ata preferojne nje mjedis pune te qete, jo...

Pse duhet te ndryshoj pune / karriere ?

A ndiheni sikur keni ngecur ne punen ku jeni aktualisht? A keni menduar per nje pune te re, ndryshim karriere apo te...

Pse ju pushuan nga puna ? – Intervista pune 14

Nje nga pyetjet me te sikletshme qe mund te bejne rekrutuesit gjate nje interviste eshte pikerisht kjo: Pse u...

Student ne Finance -Banke ? Burse e plote, praktike pune e paguar dhe kontrate 3 vjeçare pune ne BKT

UNYT sjell bursë të plotë, praktikë pune të paguar dhe kontratë 3 vjeçare pune në BKT, për studentët e degës Financë-Bankë.

duapune.com ditën e shtunë, datë 25 janar 2020, në eventin “Korça Digital Weekend”.

Themeluesi i duapune.com z. Dritan Mezini, diskutoi mbi të ardhmen e punës, avantazhet që ofron teknologjia në fushën e punësimit në nivel kombëtar dhe ndërkombëtar dhe mundësitë e shumta për të rinjtë. Profesionistët më të mirë nga Shqipëria, Kosova, Mali i Zi dhe diaspora i hapën kështu rrugë formësimit të së ardhmes inovative për të rinjtë korçarë. 19 vende pune dhe trajnime u ofruan në mbështetje për sipërmarrjet inovative.

83520605 3313164238710817 6031396567745822720 n 83996161 3313163838710857 3757675825097342976 n 82891620 3313163752044199 2229104905845473280 n

 

#duapune #korcadigitalweekend #digital #globalleaders #globalnetwork #networking #network #digitalskills #digitaleconomy #korca #weekend #bashkiakorce #albania #tech #empowerment #it #design #science #technology #innovation #software #startup #programming #education #coding #informationtechnology #work

 

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Horoskopi : Top 10 Profesionet e Akrepit

Brilante dhe punetore, Akrepi eshte shenja me intensive nga te gjitha shenjat e zodiakut. Ata preferojne nje mjedis pune te qete, jo...

Pse duhet te ndryshoj pune / karriere ?

A ndiheni sikur keni ngecur ne punen ku jeni aktualisht? A keni menduar per nje pune te re, ndryshim karriere apo te...

Pse ju pushuan nga puna ? – Intervista pune 14

Nje nga pyetjet me te sikletshme qe mund te bejne rekrutuesit gjate nje interviste eshte pikerisht kjo: Pse u...

Student ne Finance -Banke ? Burse e plote, praktike pune e paguar dhe kontrate 3 vjeçare pune ne BKT

UNYT sjell bursë të plotë, praktikë pune të paguar dhe kontratë 3 vjeçare pune në BKT, për studentët e degës Financë-Bankë.

A ka pune te reja nga qyteti im ?

Sot ju njohim me mundesite e ofruara ne qytetin e Fierit. Ne kete qytet ofrohen pozicione pune te kategorive te ndryshme nga...