Tuesday, May 18, 2021

Çfare na pret pas nje dite te lodhshme?

Duhen lexuar

5 industrite me te mira per fillimin e nje biznesi ne 2021

Në periudhat e ndryshimeve dramatike, sipërmarrja lulëzon. Kur pandemia Covid-19 ndryshoi kaq shumë aspekte të jetës sonë, ajo gjithashtu përshpejtoi rritjen e...

Po ti mund te punosh jashte vendit. Keto jane 5 shtetet.

Nese jeni duke menduar per nje ekperience pune jashte vendit, ju themi se kjo eshte e mundur. Ne portalin e punesimit duapune.com...

Çfare ju prish imazhin dhe poziten tuaj ne pune?

Shumica e profesionistëve interesohen se çfarë mendojnë për ta kolegët dhe eprorete tyre. Kjo sepse mënyra se si njerëzit ju perceptojnë shpesh...

Çfarë mund të bëni në shtëpi për të relaksuar muskujt pas një dite të gjatë në punë…?


Dush të nxehtë. Terapia që një dush i nxehtë i bën trupit tuaj është mahnitëse. Merrni kohën e nevojshme për të marrë frymë thellë ndërkohë që jeni në dush pasi kjo do relaksojë dhe heqë tensionin e të gjithë trupit.
Çaj të ngrohtë. Çaji i kamomilit njihet si një relaksues i muskujve.
Shmangni uljen para një kompjuteri. Edhe pse kjo duket mëse e pritshme, do suprizoheshit nëse do dinit se sa njerëz ulen përpara kompjuterit për të kaluar kohën në internet dhe në Facebook kur shkojnë në shtëpi pas pune. Nëse këto janë gjerat që ju relaksojnë, krijoni një atmosferë të rehatshme ose nëse është e mundur përdorni një laptop.

Mbani mend se këto gjëra të vogla bëjnë ndryshimin në mënyrën se si do të ndiheni gjatë gjithë javës. Bëjini vetes një favor dhe shpenzoni disa minuta kohë çdo ditë për të ndjerë qetësi dhe për të qenë produktivë!

“Miku juaj për punë dhe karrierë” – duapune.com

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

5 industrite me te mira per fillimin e nje biznesi ne 2021

Në periudhat e ndryshimeve dramatike, sipërmarrja lulëzon. Kur pandemia Covid-19 ndryshoi kaq shumë aspekte të jetës sonë, ajo gjithashtu përshpejtoi rritjen e...

Po ti mund te punosh jashte vendit. Keto jane 5 shtetet.

Nese jeni duke menduar per nje ekperience pune jashte vendit, ju themi se kjo eshte e mundur. Ne portalin e punesimit duapune.com...

Çfare ju prish imazhin dhe poziten tuaj ne pune?

Shumica e profesionistëve interesohen se çfarë mendojnë për ta kolegët dhe eprorete tyre. Kjo sepse mënyra se si njerëzit ju perceptojnë shpesh...

Digi Diaspora 2 Meetup #1

Digi Diaspora 2 është aktiviteti i rradhës që do të organizohet nga Shoqata Shqiptare e Teknologjisë së Informacionit (AITA), e mbështetur nga...