Wednesday, April 21, 2021

“Besnikeria ka vdekur” Si i trajton biznesi punonjesit sot?

Duhen lexuar

Binde drejtuesin per “Employer Branding Academy”

Nis partneriteti mes duapune.com dhe Universum, udhëheqësi global për brendin e punëdhënësve. Sigurisht që mund të keni dëgjuar për...

EBA – “Employer Branding Academy Albania”

Employer Branding Academy Albania Akademia e Imazhit të Punëdhënësit për herë të parë mundësohet edhe në Shqipëri nëpërmjet partneritetit mes duapune.com dhe Universum. Trajnimi online nis...

12 Keshilla produktiviteti

Ndonjëherë mençuria konvencionale dhe këshillat e dukshme që keni dëgjuar një milion herë nuk bëjnë punë kur keni nevojë për një rritje...

Horoskopi – Demi: Top 10 Profesionet

EkzekutivShef kuzhinierPolitikanProdhuesi i verësDirigjentBlogger bukurieArkëtarProjektuesi i BrendshëmBiologBlerës Demi ka disa tipare mjaft të dallueshme si: etikën, besueshmërinë dhe...

Cilën duhet të zgjedhë kompania?

Kjo pyetje është ndër të shumtat që bëhet kur vjen puna tek të qenurit besnik ndaj punonjësve apo pushimit të tyre nga puna. Ekspertët e industrisë këmbëngulin se “besnikëria ka vdekur”. Punonjësit gjithmonë kërkojnë punë tjetër. Mijëvjeçarët janë më të interesuar për punë të pavarur sesa punësim afatgjatë. Kompanitë duket se nuk janë të interesuara për besnikëri. Ata kuptojnë se i detyrohen një punonjësi pagë të arsyeshme dhe një ambienti të mirë pune derisa nuk kanë më nevojë për atë punonjës.

A mund ta imagjinoni nëse do të zbatonim të njëjtin mendim në marrëdhëniet e tjera? Ne jemi pjesë e një familje të dashur, derisa njëri prej nesh të gjejë një marrëveshje më të mirë?

Natyrisht, gjërat kanë ndryshuar. Kjo lloj besnikërie nuk vlen më edhe kur punon për një biznes familjar Por ka përjashtime… Lexo ketu >> BusinessMag

www.duapune.com

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Binde drejtuesin per “Employer Branding Academy”

Nis partneriteti mes duapune.com dhe Universum, udhëheqësi global për brendin e punëdhënësve. Sigurisht që mund të keni dëgjuar për...

EBA – “Employer Branding Academy Albania”

Employer Branding Academy Albania Akademia e Imazhit të Punëdhënësit për herë të parë mundësohet edhe në Shqipëri nëpërmjet partneritetit mes duapune.com dhe Universum. Trajnimi online nis...

12 Keshilla produktiviteti

Ndonjëherë mençuria konvencionale dhe këshillat e dukshme që keni dëgjuar një milion herë nuk bëjnë punë kur keni nevojë për një rritje...

Horoskopi – Demi: Top 10 Profesionet

EkzekutivShef kuzhinierPolitikanProdhuesi i verësDirigjentBlogger bukurieArkëtarProjektuesi i BrendshëmBiologBlerës Demi ka disa tipare mjaft të dallueshme si: etikën, besueshmërinë dhe...

Punet e dites, e hene 19 prill 2021

E hena ka nisur vrullshem ne duapune.com dhe kerkesat per punesim nga bizneset dhe kompanite e ndryshme jane te shumta. Po ju...