Monday, January 25, 2021

Aplikoni për një eksperiencë pune verore të paharrueshme në Kroaci, Tourism Job Fair 20-27 Shkurt 2019

Duhen lexuar

5 keshilla per menaxheret e ‘digital marketing’

Suksesi i një fushate reklamuese dixhitale varet nga një larmi faktorësh: Nga shënjestrimi i audiencës së duhur te shndërrimi i tyre në...

Si t’a kuptoni qe eshte koha per ndryshim karriere?

Askush nuk mund të garantojë që ju do të punoni në të njëjtin pozicion gjithë jetën tuaj. Ndonjëherë do të doni të...

15K+ ndjekes ne faqen LinkedIn te duapune.com

Sot, duapune.com feston arritjen e me shume se 15,000 ndjekesve ne faqen e saj ne LinkedIn! Qe prej...

Ftese per anetaresim ne platformen “Rrjeti i Profesionisteve ne Diaspore”

Rrjetëzimi i kapitalit social të shqiptarëve në Diasporë ka qenë shpesh objekt i disa inciativave të limituara dhe personale të disa organizatave...

tjf

 

Me plazhe të mahnitshme, ishuj të mrekullueshem, vendas miqësorë, kombinim i favorshëm i kostos dhe cilësisë së shërbimit, stil jetese të qetë, është e lehtë të kuptohet se përse Kroacia është një nga vendet më të njohura për mundësi punësimi sezonal.

Portali kryesor i punës në Kroaci, MojPosao, organizon panairin virtual Tourism Job Fair (20- 27 Shkurt 2019) dhe ju fton të bëheni pjesë e tij duke vizituar mudësitë më të mira të punësimit sezonal në Kroaci, nepermjet www.duapune.com

Një numër i madh punëdhënësish po kërkojnë punonjës në profile të ndryshme nga Shqiperia, në Recepsion, Shërbim, Kuzhinë, Animacion, Shitje dhe Mirëmbajtje.

Shumica e ofertave të punës ndodhen në Dalmaci dhe Istria, por gjithashtu mund të gjeni oferta në rajon dhe veçanërisht në kryeqytet, Zagreb.

Por së pari, çfarë ju duhet të dini për punën sezonale në Kroaci :

  • Punëdhënësit presin nga ju një CV të përmbledhur
  • Njohja e gjuhës angleze është e nevojshme
  • Njohja e gjuhës italiane ose gjermane ju jep avantazh
  • Paga është mujore, dhe varion nga 500 euro deri në 1500 euro, në varësi të pozicionit të punës
  • Shumica e punëdhënësve ofrojnë akomodim dhe ushqim (kontrolloni postimin e punës për këtë)

Aplikoni tani ose do të pendoheni më vonë !!

Tourism Job Fair është i hapur nga 20 deri më 27 shkurt 2019.

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

5 keshilla per menaxheret e ‘digital marketing’

Suksesi i një fushate reklamuese dixhitale varet nga një larmi faktorësh: Nga shënjestrimi i audiencës së duhur te shndërrimi i tyre në...

Si t’a kuptoni qe eshte koha per ndryshim karriere?

Askush nuk mund të garantojë që ju do të punoni në të njëjtin pozicion gjithë jetën tuaj. Ndonjëherë do të doni të...

15K+ ndjekes ne faqen LinkedIn te duapune.com

Sot, duapune.com feston arritjen e me shume se 15,000 ndjekesve ne faqen e saj ne LinkedIn! Qe prej...

Ftese per anetaresim ne platformen “Rrjeti i Profesionisteve ne Diaspore”

Rrjetëzimi i kapitalit social të shqiptarëve në Diasporë ka qenë shpesh objekt i disa inciativave të limituara dhe personale të disa organizatave...

Nuk keni perqendrim ne pune? 10 keshilla.

Në botën dinamike të sotme, të mësuarit për të bërë më shumë në më pak kohë është thelbësore për zhvillimin personal dhe...