Thursday, October 22, 2020

8 shenja që tregojnë që ti je i/e dhënë fort pas një mundësie pune

Duhen lexuar

Pse duhet te ndryshoj pune / karriere ?

A ndiheni sikur keni ngecur ne punen ku jeni aktualisht? A keni menduar per nje pune te re, ndryshim karriere apo te...

Pse ju pushuan nga puna ? – Intervista pune 14

Nje nga pyetjet me te sikletshme qe mund te bejne rekrutuesit gjate nje interviste eshte pikerisht kjo: Pse u...

Student ne Finance -Banke ? Burse e plote, praktike pune e paguar dhe kontrate 3 vjeçare pune ne BKT

UNYT sjell bursë të plotë, praktikë pune të paguar dhe kontratë 3 vjeçare pune në BKT, për studentët e degës Financë-Bankë.

A ka pune te reja nga qyteti im ?

Sot ju njohim me mundesite e ofruara ne qytetin e Fierit. Ne kete qytet ofrohen pozicione pune te kategorive te ndryshme nga...

pexels photo 1161465

 

Si të kuptoni që keni rënë në dashuri me një mundësi të re pune? Kur ju filloni të flisni rreth saj në gjumë, me siguri.

Të gjithë e kemi përjetuar këtë ndjesi. Ju po kërkoni përreth, duke gjurmuar listat e punëve më të fundit kur papritur iu kap syri atë që gjithmonë keni dashur. Jo thjeshte një punë. Por punën e ëndrrave. Dhe ti tashmë e ke gjetur.

Të jesh i dhënë pas një pune nuk ndryshon shumë me idenë e të qënurit i dhënë pas një personi. Mendimet tuaja qarkullojnë gjatë gjithë kohës në kokë, në mënyrë të pashmangshme, ashtu siç jeni duke ngrënë apo edhe duke u përpjekur për të fjetur gjumë.

Nuk ka kurë për këtë gjendje, përveç se të rrëmbeni njoftimin, dhe të bëni aplikimin.

Ti je i dhënë pas nje vendi pune kur:

  • Kanë kaluar vetëm 10 sekonda pasi e keni parë postimin dhe iu tashmë dëshironi që ta bëni atë punë.
  • Ju bëni vazhdimisht kërkime për të parë nqs puna është ende aty.
  • Ju skanoni kualifikimet dhe kuptoni se keni secilin nga ato që kërkohen.
  • Ju harxhoni më shumë kohë duke parë CV tuaj, sesa duke e ndërtuar atë.
  • Ju kërceni një metër në ajër çdo herë që celulari juaj tingëllon për ta kapur atë.
  • Kur ju shkoni për intervistë, ju keni kaluar shumë kohë duke përmbajtur emocionet tuaja.
  • Marrja e një përgjigjeje pas intevistës është pjesa më emocionuese.
  • Nese kualifikoheni me pas i pergjigjeni lajmit me eufori.  🙂

                                                                                                                                                            Burimi : Monster.com

“Miku juaj per pune dhe karriere” duapune.com
- Advertisement -
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pse duhet te ndryshoj pune / karriere ?

A ndiheni sikur keni ngecur ne punen ku jeni aktualisht? A keni menduar per nje pune te re, ndryshim karriere apo te...

Pse ju pushuan nga puna ? – Intervista pune 14

Nje nga pyetjet me te sikletshme qe mund te bejne rekrutuesit gjate nje interviste eshte pikerisht kjo: Pse u...

Student ne Finance -Banke ? Burse e plote, praktike pune e paguar dhe kontrate 3 vjeçare pune ne BKT

UNYT sjell bursë të plotë, praktikë pune të paguar dhe kontratë 3 vjeçare pune në BKT, për studentët e degës Financë-Bankë.

A ka pune te reja nga qyteti im ?

Sot ju njohim me mundesite e ofruara ne qytetin e Fierit. Ne kete qytet ofrohen pozicione pune te kategorive te ndryshme nga...

Test personaliteti – iluzion optik – loja 1

Cfare karakteri keni ? Luajme pak me keto teste mbi iluzionet optike per personalitetin/karakterin tuaj. Ka shume lloje te...