Monday, September 21, 2020
- Advertisement -

ARKIVI

Daily Archives: Aug 7, 2020

Intervista – Pse duhet të ju punësojmë? Si mund t’i përgjigjeni kësaj pyetje.

Kjo pyetje e intervistës duket pak sfiduese (për të mos thënë e sikletshme). Por nëse ju pyesin jeni me fat. Nuk ka mënyrë më...

Si të “ngjitni” shkallët e karrierës tuaj? Shembull CV-e dhe guida.

Nëse keni qenë në të njejtën pozicion pune për një kohë të caktuar, me siguri që ju po kërkoni të rriteni profesionalisht dhe të...

Rregullat e imigracionit në SHBA, sfidë për studentët shqiptarë.

Kolegjet dhe universitetet amerikane kanë muaj që diskutojnë për mënyrën më të sigurtë të mësimdhënies duke ndryshuar disa herë planet pas shtimit të rasteve...

15 kompanitë e reja që po punësojnë në duapune.com

Zbuloni 15 kompanitë e reja që po rekrutojnë për pozicione të ndryshme dhe janë në pritje të aplikimeve tuaja. Q1 Energie AG GULIT shpk Kalemi Code UniComs Switzerland Google...

Cilat janë punët e reja sot në duapune.com 07/08/2020

Njihuni me mundësitë e reja të punësimit të publikuara sot në duapune.com. >>>Punët e Ditës<<< “Miku juaj për punë dhe karrierë” – duapune.com  

Latest news

“Si do t’i vejë halli pandemisë?” Optimist apo pesimist?

Më mirë të jesh optimist apo pesimist? Opinionet se kur do të mbarojë pandemia janë si goja: të...

10+ punë të reja sot në duapune.com 18/09/2020

Njihuni me më shumë se 10 punë të reja të publikuara ditën e sotme në duapune.com: >>> Punët...

Po mendoni të ndryshoni punë?

7 Pyetjet që duhet t'i bëni vetes Të ndryshosh karrierën nuk është e lehtë sidomos me pasiguritë që...

Përfaqësues i Shitjeve – Letra e Interesit

Letra e Interesit nëse keni ndryshuar karrierë Shkrimi i një Letre Interesi për ndryshimin e karrierës kërkon një strategji...

Letra tradicionale e Interesit – Asistent Juridik

Shembulli 1: Letra tradicionale e Interesit Ju duhet të shkruani këtë version nëse aplikoni në një...
- Advertisement -