Thursday, September 24, 2020
- Advertisement -

ARKIVI

Monthly Archives: February, 2017

Çfarë të vishni në një intervistë pune, Këshilla ekspertësh për çdo industri

Na pëlqen ose jo, moda ka rëndësi kur duhet që të ndiqni punën e ëndrrave tuaja. Kur vendosni çfarë të vishni në një intervistë...

9 këshilla për ditën tuaj të parë në punë

                       1.Flini në kohë – jo vetëm natën përpara ditës tuaj të parë të...

Trajnimi “Performanca”, modul i paketës së “BNJ të aplikuara” 18 Mars 2017

Duapune, DM-Consulting  në vijim të kryerjes me sukses të trajnimeve mbi Menaxhimin e Burimeve Njerëzore të Aplikuara, njofton organizimin e modulit të rradhës "Performanca",...

5 aftësi që punëdhënësit duan që ju të keni në CV-në tuaj

1.Komunikimi ( dëgjimi,të folurit, të shkruarit) 2.Lidershipi/ Aftësi menaxhuese Lider që nxit arritjen e qëllimeve, që krijon një klimë produktive, dhe motivon besim, mobilizon dhe trajnon...

Trajnimi “Rekrutimi dhe Intervistimi”

DM Consulting Services në kuadër të shërbimeve në fushën e trajnimeve, organizoi si seancë të dytë në datën 18 Shkurt 2017 trajnimin me temë...

Disa shenja që tregojnë që është koha të hiqni dorë nga puna juaj

Nëse jeni si shumica e njerëzve, ju harxhoni pjesën më të madhe të kohës suaj të çmueshme në punë më shumë se kudo tjetër....

Pesë hapa që do t’ju ndihmojnë të kuptoni cila është puna e ëndrrave tuaja

      Hapi 1: Hidhni një vështrim tek eksperiencat e para të karrierës suaj Çfarë ju pëlqente të bënit dhe çfarë jo në gjithë...

Shefi është edhe klienti juaj

    Shpesh herë në jetën tonë profesionale na lindin pyetje të tilla si: Cila duhet të jetë gjuha e komunikimit tonë në mjedisin e...

Latest news

Keni humbur punën gjatë pandemisë COVID -19?

Çfarë duhet të bëni pas kësaj? Përhapja e COVID-19 ka prekur njerëz nga e gjithë bota në mënyra...

Ti mund të punosh nga shtëpia!

Nëse ishit në pritje të një mundësie punësimi në distancë (nga shtëpia), atë tashmë e gjeni të ofruar nga kompania Scopic Software....

Facebook rrezikon të mbyllet në Evropë

Facebook thotë se mund të ndalojë përdorimin e aplikacionit Facebook dhe Instagam në Evropë. Lexo këtu: >>>BusinessMag<<<

Konflikt me shefin?

Cili është ai rast kur nuk keni rënë dakord me një vendim që është marrë në punë? Konflikt me shefin ose kolegun.

20+ punë të reja sot në duapune.com 22/09/2020

Njihuni me mbi 20 punë të reja të publikuara ditën e sotme në duapune.com: >>> Punët e Ditës...
- Advertisement -