Monday, January 24, 2022
Qendra Gjermane e Informacionit për Migracion, Arsim Profesional dhe Karrierë DIMAK Albania dhe DM Consulting Services/ duapune.com, informojnë mbi organizimin e punësimit sezonal 2022 në Gjermani për...

5 keshilla per t’u ndjere me te kenaqur me punen tuaj

Puna është thelbësore, por shpesh edhe frustruese. Dhe edhe kur jeni mjaftueshëm me fat për të bërë një punë që ju pëlqen,...

Punësimi Sezonal në Gjermani për studentët shqiptarë për vitin 2022

Qendra Gjermane e Informacionit për Migracion, Arsim Profesional dhe Karrierë DIMAK Albania dhe DM Consulting Services/ duapune.com, informojnë mbi organizimin e punësimit...

5 kategorite e javes

Njihuni me 5 kategorite me ne krye, sa i perket numrit te vendeve te lira te punes qe ofrohen:

Të përzgjedhura

DITA E INTERVISTES. Mos harroni!

Çfare duhet te keni parasysh diten e intervistes: Mbërrini të paktën 15 minuta para. Mund të keni nevojë të...
- Advertisement -Pune te reja

Menaxhim

5 gjera te tmerrshme qe bejne shefat e keqinj

Ekzistojnë disa sjellje dhe zakone të menaxhimit që dëmtojnë bizneset dhe i mbajnë ata larg nga realizimi i potencialit të tyre të...

Çfarë duhet të bëni në këto kohë krize? Një këshillë për menaxherët.

Mos lejoni që recesioni të ndalojë zhvillimin tuaj profesional! Në ekonominë e tanishme, shumë menaxherë kanë probleme në rritjen e tyre si profesionist. Mos përdorni...

Bizneset që rinisin punën të hënën dhe protokollet e tyre

Duke nisur nga dita e hënë, dt. 11 Maj 2020, dyqanet në qendrat tregtare, klinikat dentare, parukeritë dhe berberët do të hapin dyert e...

Podcast

Abonohuni në buletinin tonë

Njoftohuni me të gjitha të rejat, ofertat dhe njoftimet e fundit.

Na ndiqni

153,452FansLike
0FollowersFollow

Statistika

19000 followers ne Instagramin e duapune!

19000 followers ne Instagramin e duapune! Faleminderit per besimin tuaj!

Jeni pushuar ndonjërë nga puna? – Ja si jeni përgjigjur ju…

Rezultat i papritur në sondazhin e javës. 48% e pjesëmarrësve janë pushuar minimalisht një herë nga puna. Por, gjithashtu ne do të kishim dëshirë të...

Më shumë orë dhe më pak ditë punë, apo e kundërta?

Ja çfarë dëshirojnë 74% e punëkërkuesve tanë? “Miku juaj për punë dhe karrierë” – duapune.com

Çfarë dëshiron 56% e punëkërkuesve në duapune.com të bëjë këtë verë?

Në pyetësorin e rradhës të zhvilluar në duapune.com, ju pyetëm në lidhje me planet tuaja gjatë kësaj vere. Alternativa më e zgjedhur, siç mund...

Punësimi gjatë kësaj kohe – Sondazhi në duapune.com

Javën e kaluar duapune.com publikoi sondazhin e rradhës, për t'u njohur disi me situatën e punëkërkuesve. Pyetjes "Keni ndryshuar punë këto kohë?" punërkuesit aktivë në...

Këshillimi i karrierës

5 keshilla per t’u ndjere me te kenaqur me punen tuaj

Puna është thelbësore, por shpesh edhe frustruese. Dhe edhe kur jeni mjaftueshëm me fat për të bërë një punë që ju pëlqen,...

Si te keni sukses ne cdo gje?!

Dëshironi të dini se si të keni sukses në çdo gjë? Është e thjeshtë. Filloni, vazhdoni dhe mos ndaloni derisa të keni...

Çfare duhet te thoni ne emailin tuaj falenderues pas nje interviste pune?

Në një treg të vështirë pune ku ka më shumë njerëz që kërkojnë punë sesa ka pozicione të lira pune, është e...

Rezultatet e testit të personalitetit të Bill Gates dhe Elon Musk – pse ata janë kaq të suksesshëm?

Kur miliarderi Ray Dalio dha dorëheqjen si CEO i "Bridgewater Associates" në vitin 2011 pas 35 vitesh në krye, administrata pati vëshirësi...

Disa mënyra për të mbajtur stafin tuaj të motivuar këtë sezon të festave

Mbajtja e produktivitetit gjatë sezonit të festave mund të jetë e vështirë. Shpërqëndrimet (dhe stresi) i blerjeve për festa mund të shkaktojë...

Lojëra argetuese dhe humor

5 kategorite e javes

Njihuni me 5 kategorite me ne krye, sa i perket numrit te vendeve te lira te punes qe ofrohen:

5 Qytetet e Javes

Cilet jane 5 qytetet e javes qe kane kerkese me te larte per punesim, ne portalin duapune.com? Njihuni me...

Mundesi intershipesh tek duapune.com

Eksperienca është gjithmonë ajo që përbën avantazh në aplikimet për punësim. Të gjithë jemi perballur me situatën e kërkimit të punës por...
- Advertisement -Copy of Pune te reja 1

Publikime dhe njoftime

Aftësohuni për shërbimet e hotelerisë!

ALB_Internal_leaflet_trainings_hotels_LP_PME_RB_Sued_FINAL

Grow Professionally for a Global Market – Trajnim pranë UAMD

duapune.com në bashkëpunim me DIMAK Albania (Qendra Gjermane e Informacionit për Migracion, Arsim Profesional dhe Karrierë) zhvilloi ditën e enjte, datë 24...

Panairi i pare virtual i Punes dhe Aftesive ne Shqiperi – 16 Qershor 2021

Më datë 16 Qershor 2021, prej orës 09:00 - 16:00, do të organizohet Panairi i parë dhe më i madh virtual i...

Panairi Virtual i Punës dhe Aftësive 2021 – 16 Qershor

Kemi kënaqësinë t’ju ftojmë të bëheni pjesë e edicionit të parë të "Panairit Virtual të Punës dhe Aftësive 2021", më datë 16...

Digi Diaspora 2 Meetup #1

Digi Diaspora 2 është aktiviteti i rradhës që do të organizohet nga Shoqata Shqiptare e Teknologjisë së Informacionit (AITA), e mbështetur nga...
- Advertisement -Copy of Punet e dites

Trajnim dhe edukim

Punësimi Sezonal në Gjermani për studentët shqiptarë për vitin 2022

Qendra Gjermane e Informacionit për Migracion, Arsim Profesional dhe Karrierë DIMAK Albania dhe DM Consulting Services/ duapune.com, informojnë mbi organizimin e punësimit...

Trajnim 3 ditor mbi Keshillimin e Karrieres

Në datat 23, 24 dhe 25 Nëntor 2021 DIMAK Albania në bashkëpunim me duapune.com, organizoi trajnime mbi Këshillimin e Karrierës: “Të rritesh profesionalisht...

“Perjeto labirintin” – Te rritesh profesionalisht per nje treg global

Në datë 2 Nëntor 2021 DIMAK Albania në bashkëpunim me duapune.com, organizoi sesionin e informimit dhe këshillimit me temë “Të rritesh...

Postimet
e fundit

5 keshilla per t’u ndjere me te kenaqur me punen tuaj

Puna është thelbësore, por shpesh edhe frustruese. Dhe edhe kur jeni mjaftueshëm me fat për të bërë një punë që ju pëlqen, mund të jeni viktimë e...

Punësimi Sezonal në Gjermani për studentët shqiptarë për vitin 2022

Qendra Gjermane e Informacionit për Migracion, Arsim Profesional dhe Karrierë DIMAK Albania dhe DM Consulting Services/ duapune.com, informojnë mbi organizimin e punësimit...

5 kategorite e javes

Njihuni me 5 kategorite me ne krye, sa i perket numrit te vendeve te lira te punes qe ofrohen:

Quiz!

Pergjigja: Dhembi

Lojëra argetuese dhe humor

Quiz!

Pergjigja: Dhembi

Humor

Shefi: Pse do të largohesh herët nga puna? Unë: Thjesht nuk po ia kaloj mirë këtu.
- Advertisement -Pune te reja

Video

Aplikim online per leje lëvizje me makinë

https://img.youtube.com/vi/ewa87FC_550/hqdefault.jpg

Puna ONLINE gjatë Covid19 – Flet Z.Dritan Mezini, themeluesi i dupune.com

https://blog.duapune.com/wp-content/uploads/2020/04/maxresdefault.jpg